Відродження добрих традицій

Традиція музично-мистецького салону, який об'єднував поціновувачів прекрасного і водночас дозволяв зібрати кошти на доброчинну мету, налічує у Львові щонайменше кілька сотень років.

Традиція музично-мистецького салону, який об'єднував поціновувачів прекрасного і водночас дозволяв зібрати кошти на доброчинну мету, налічує у Львові щонайменше кілька сотень років. Ще на початку ХІХ ст. такими зустрічами в нашому місті славились графи Яблонські і Баворовські, Сапєги і Потоцькі, згодом вона поширилась не лише на аристократичні сім'ї, але й на ширші кола інтелігенції, та, на жаль, була майже втрачена в другій половині ХХ ст.

В останні роки звичай благодійних вечорів повертається знову. Вирішили відродити його й учасниці міжнародного жіночого клубу "Зонта", які цього року започаткували проект "Світло мистецтва - світло життя". Концерти організовуватимуть в одному із найвишуканіших салонів міста - музеї ім. С. Крушельницької, де наприкінці свого життя, в жорстокі сорокові роки ХХ ст., славетна співачка збирала однодумців, що музикували, обмінювались враженнями і, всупереч радянській дійсності, підтримували дух високого мистецтва.

Основна мета створення такого своєрідного музично-мистецького салону - відроджувати львівські традиції інтелектуального спілкування та водночас збирати кошти на підтримку талановитих молодих жінок, на допомогу сиротам та тим, хто її особливо потребує. Перший такий вечір у музичному салоні, що відбувся в останній день січня, представив гостям знаних львівських музикантів - композитора та піаніста Олександра Козаренка, скрипальку Лідію Шутко та співачку Соломію Приймак. Знаменно, що для "інавгураційного" концерту вони вибрали композиції української музичної сецесії: твори М. Лисенка та Л. Ревуцького, С. Людкевича та М. Колесси, а також самого О. Козаренка. Адже пишна квітка сецесії, що розцвіла в українському мистецтві на зламі ХІХ - ХХ століть, відобразилась навіть у стилі самого помешкання Соломії, в її смаках та уподобаннях її друзів. Високий мистецький рівень виконання, витонченість, чуттєвість, яскрава особистість кожного з музикантів захопили публіку і викликали природне бажання прийти на наступний концерт. Черговим гостем музичного салону Соломії має стати 21 лютого один з найвидатніших українських композиторів сучасності (та внучатий племінник усесвітньо відомої співачки) Мирослав Скорик, який виступить як виконавець-імпровізатор.   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8141 / 1.54MB / SQL:{query_count}