Культурні події у нашому місті


До 30 червня в нашому місті триватиме культурний форум “ДОНКУЛЬТ”, на якому заплановані 80 соціально-культурних подій у складі великої мультидисциплінарної програми, яку разом розробили митці та дослідники з Донбасу, Львова і Києва. Вхід на всі заходи (за винятком чотирьох) – безкоштовний! 
Цього тижня у рамках “ДОНКУЛЬТУ” в Палаці мистецтв відкрили однойменну виставку найбільш промовистих творів, що порушують питання міфів та реальності Донбасу. Куратори виставки – Оксана Баршинова, завідувачка науково-дослідного відділу мистецтва ХХ – початку ХХІ ст. Національного художнього музею України, та Дмитро Голець – експерт аукціонного дому “Корнерс”.
Виставка є візуалізацією дискусії про історію і культуру Донбасу, комплексним дослідженням шахтарського краю, його багатошаровості, неоднозначності та розмаїття.
В залах Палацу мистецтв представлені близько 150 творів живопису, графіки, скульптури, інсталяції, фотографії та відео-арт з музейних колекцій, приватних збірок та майстерень художників. Куратори задіяли широкий мистецький матеріал – від творів класиків соцреалізму та неофіційного мистецтва (С. Григор’єв, В. Зарецький, С. Параджанов, В. Хоренко, Г. Тишкевич, В. Бауер та ін.) до робіт сучасних художників (М. Куликівська, К. Гнилицька, О. Салманов, Р. Мінін, А. Савадов, В. Марущенко та ін.).

Вхід на експозицію безкоштовний і бажаний щодня, крім понеділка, з 11.00 до 18.00.
Радимо долучитися й до візуальної програми “Регіон в об’єктиві”. Це серія виставок і дискусій з художниками й авторами фотопроектів про Донбас. Вона об’єднує людей, для яких Донбас багато років був і залишається темою різнобічного візуального дослідження, виявленого у фотосеріях. Зокрема у галереї Detenpyla (вул. Льва Толстого) представили виставку робіт Саші Курмаза “Мій світ недостатньо реальний для Апокаліпсису”, а в “Дзизі” – Віктора Марущенка “Донбас – країна мрій”. 
Окрім цього, сьогодні о 19.00 в Центрі міської історії (вул. Богомольця, 6) відбудеться дискусія “Праця на лінії вогню та соціальна ізоляція робітників” за участі художниці Євгенії Бєлорусець і правозахисниці Віри Ястребової
А в суботу, 20 червня, о 18.00 в “Дзизі” дискутуватимуть на тему “Гендерні студії в країні мрій” разом із фотографом Віктором Марущенком і мистецтвознавцем та філософом Тамарою Злобіною.
Одразу п’ять вистав із театральної програми “ДОНКУЛЬТУ” пропонує львів’янам її куратор – драматург Наталія Ворожбит, чиї п’єси ставлять театри Великобританії, України та Росії. Ця програма яскраво ілюструє трансформації, що відбуваються в українському суспільстві. 
Сьогодні о 19.00 на камерній сцені Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки німецький режисер Георг Жено представить моновиставу “Страх в Україні”, яка фактично є нарисом сьогоднішньої України “в огні”. 
У п’ятницю, 19 червня, о 18.00 і в суботу, 20 червня, о 13.00 в тому ж театрі, проте вже на головній сцені, Жено разом із Наталкою Ворожбит презентує документальну виставу “Миколаївка”. У ній школярі 8 – 10 класів Миколаївської школи №3 (Донецька область), які пережили бомбардування свого містечка і школи, стали авторами та виконавцями відвертих і глибоких монологів.

Також в суботу о 16.00 Перший академічний український театр для дітей та юнацтва запрошує на вільний перегляд “Зерносховища” за однойменною п’єсою Наталки Ворожбит, а одразу після цього – на дискусію “Минуле на сцені: про рефлексію складної історії у театрі”.
В неділю о 19.00 на камерній сцені Театру ім. Лесі Українки актори Луганського академічного театру ляльок даватимуть виставу про виставу “Сон” за поемою Тараса Шевченка. Після неї глядачі зможуть поспілкуватися з акторами театру та режисером Олексою Кравчуком.
У рамках музичної програми “ДОНКУЛЬТУ” цього тижня у Львові відбудуться шість подій. Сьогодні о 20.00 в “Дзизі” розпочнеться “Вечір вільної імпровізації” за участі Марка Токаря (контрабас), Юрія Зморовича (саксофони, голос, фортепіано) і Олександра Сушинського (акустична гітара).
Завтра о 19.00 у філармонії під час концерту симфонічної музики сучасних донецьких авторів “In memoriam…” Діна Писаренко (фортепіано) і Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії під батутою Віктора Олійника виконають Симфонію №1 Сергія Прокоф’єва, Симфонію №2 Олексія Скрипника і Концерт для фортепіано з оркестром “In memoriam…” Євгена Петриченка.
На вихідних відбудуться одразу по два музичні заходи. В суботу, 20 червня, о 17.00 в Палаці мистецтв розпочнеться вечір вокальної музики, під час якого Олена Гребенюк (сопрано), Дмитро Іванченко (тенор), Євген Малофєєв (баритон) і Вікторія Цимощук (фортепіано) виконуватимуть романси Сергія Прокоф’єва, пісні та романси з репертуару Анатолія Солов’яненка та Юрія Гуляєва. А вже за годину на тій же локації на львів’ян і гостей міста чекає музично-поетичний перформанс “Розкладання” від Любові Якимчук (Луганськ) та Марка Токаря (Львів).
В неділю, 21 червня, у “Дзизі” о 13.00 організують синтетичну мистецьку акцію “Приготування” за участі Богдана Сегіна і Остапа Сливинського. О 18.00 у Львівській музичній академії (вул. Нижанківського, 5) розпочнеться концерт “Шопен та французька фортепіанна музика XX ст.” за участі піаністки Діни Писаренко.

Окрім цього, в неділю, 21 червня, о 20.00 на стадіоні “Арена Львів” стартує триб’ют-концерт пам’яті Андрія Кузьменка. Трагічна смерть лідера гурту “Скрябін” досі невимовним болем озивається в душах усіх, що знали його, любили, захоплювалися його творчістю. На сцену вийдуть і заспівають пісні Кузьми ті виконавці, які були не просто його колегами, а й друзями. На прохання шанувальників Андрія Кузьменка поруч із музикантами гурту “Скрябін” виступатимуть гурти “Брати Гадюкіни”, “ТІК”, “Пающіє труси”, а також Святослав Вакарчук, Тарас Чубай, Олександр Положинський, Женя Галич (O.Torvald), Фагот (“ТНМК”), Олександр Пономарьов, Наталія Могилевська, Віктор Павлик, Олег Собчук (“Скай”), Тарас Тополя (“Антитіла”), Дмитро Шуров, Андрій Хливнюк, LOBODA, Марія Бурмака і Арсен Мірзоян.
Тож поспішайте придбати квитки на концерт у касах міста і на kasa.in.ua. Вартість – від 150 до 550 гривень.
Одразу п’ять заходів упродовж найближчих чотирьох днів пропонують автори літературної програми “У” та її куратор Любов Якимчук. Більшість із них  відбудеться у Львівському палаці мистецтв. 
Уже сьогодні о 18.00 там розпочнеться літературна зустріч з Володимиром Рафєєнком (на фото) “Донецьке бароко”, яку модеруватиме Маріанна Кіяновська. Завтра в той же час львів’ян запрошують на вечір захопливих історій “Тур футуристів Донбасом” про поетів, які в 1929 році їздили туди з туром. 
Результати їхньої поїздки презентують сучасні автори: Віктор Неборак (Львів), Володимир Рафєєнко (Донецьк), Маріанна Кіяновська (Львів), Галина Крук (Львів), Олексій Чупа (Макіївка), Остап Сливинський (Львів), Катерина Міхаліцина (Львів), Григорій Семенчук (Львів) і Юлія Мусаковська (Львів). 
А в неділю, 21 червня, також о 18.00 ви матимете змогу поспілкуватись із письменником та поетом Олексієм Чупою, який фактично все своє свідоме життя (до торішнього серпня) жив у Макіївці, тож не дивно, що Донбас і його жителі стали героями його романів та віршів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7655 / 1.62MB / SQL:{query_count}