“Життя Марії” презентують у Львові

Сергій Жадан проведе у нашому місті дві презентації своєї нової збірки

фото: novyny.cherkasy.ua
Сьогодні, 16 квітня, в рамках всеукраїнського туру до Львова завітав Сергій Жадан. У нашому місті він презентуватиме свою нову збірку поезій “Життя Марії”, яка нещодавно вийшла друком у видавництві “Книги ХХІ” за підтримки літературної корпорації Meridian Czernovitz.
Презентації видання за участю поета відбудуться о 13.30 у Львівському національному університеті ім. І. Франка (головний корпус, ауд. 231) і о 18.30  в Першій львівській медіатеці (вул. Мулярська, 2-а).
“Життя Марії” складається з 80 текстів: 60 віршів самого автора і 20 перекладів поезій Чеслава Мілоша. Зі слів автора, ця збірка про любов і ненависть. “Вона особлива тим, що писалась як щоденник – за доволі короткий термін. Відрізняється особливо контрастним поєднанням внутрішнього та зовнішнього, світлого та темного”.
Як зазначає редактор книжки Олександр Бойченко, “у поетичній збірці “Життя Марії” Сергій Жадан розмовляє – про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста. Розмовляє римованими віршами й верлібрами, власними і перекладеними словами. Розмовляє зі своїми й чужими, зі святими й не дуже, з убитими військовими і живими біженцями, з Рільке, Мілошем і, звісно, з нами. Щоб врятувати – якщо не нас, то хоча би наших дітей”. 
Президент Meridian Czernovitz Святослав Померанцев додає, що це вже не перший книжковий проект зі згаданим автором. “Я щасливий, що тут вміщені мої та, упевнений, всіх поціновувачів творчості Сергія, улюблені та вже відомі вірші – “Салман тримав на вокзалі кіоски...”, “Свобода” (2 бердичівські євреї), “Пливи, рибо, пливи...”, “Візьми лише найважливіше. Візьми листи...”
Після Львова Сергій Жа­дан разом зі Святославом Померанцевим презентують нову збірку в Рівному, Луцьку, Тернополі, Києві, Житомирі, Вінниці, Хме­льницькому, Чернівцях, Ка­м’янець-Подільському, Херсоні, Миколаєві, Одесі, а також y Маріуполі і шести містах Луганської області (список наразі уточнюється).
А вже 3 травня Жадан знову приїде до Львова. Щоправда цього разу письменник завітає як куратор проекту “Прокидання з Харковом”, який реалізують під час ХІІІ міжнародного фестивалю “Флюгери Львова”.  Цього року львів’яни прокидатимуться під музику гурту “Танок на майдані Конго”, а модеруватиме захід поет Юрій Іздрик.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8547 / 1.54MB / SQL:{query_count}