Кінематографічний шедевр Гарі Сініза

Кіноклуб Олега Яськіва і кав’ярня “Штука” запрошують на показ драми “Про мишей та людей”

Рятувати поранену душу і скривавлене тіло повинна культура. Вона насправді завжди це робила, бо то одна з її справжніх місій. У важкі часи культура може дати людині більше, аніж золото чи слава.
Сьогодні, 24 лютого, о 18.30 у кав’ярні “Штука” дивитимемося фільм Гарі Сініза “Про мишей та людей” – кінематографічний шедевр, один із рідкісних еталонів вдалого перенесення літературного твору на екран. У таких фільмах навіть не хочеться виокремлювати яскраві сторони, тому що він рівносильний у всіх аспектах – і щодо акторської гри, і щодо роботи оператора, і щодо музики.
Драма “Про мишей та людей” – одна з найбільш характерних і сильних повістей видатного майстра. Тож не дивно, що до її екранізації чи театральної адаптації приступали не раз. У цьому творі звучить надзвичайно жива мелодія краси людської душі та співчуття. Автор повісті – Джон Стейнбек – один із тих письменників, які завжди були поруч з людиною, сприймаючи її як таку, що постійно потребує допомоги. 
Нобелівську премію він отримав найперше за величезний гуманізм, за здатність бути поряд з тими, хто впав найнижче, кому довелося найважче. Усі, хто читав його романи і повісті, пам’ятають терапевтичну магію слова та вчинків героїв, ще довго відчувають хвилю доброти, яка переливається через сторінки.
Фільм “Про мишей та людей”, як і книга, розповідає про те, що бути добрим важче, аніж бути розумним, що дружба – це велике випробування, а справжнє співчуття є чеснотою обраних
Америка часів Великої депресії, коли мільйони людей опинились у життєвій скруті і були готові на все, аби вижити і прогодувати свої родини, – це ідеальний простір для експериментів над людськими душами.
Потреба повернути собі здатність розуміти ближнього, допомагати йому  особливо загострюється в часи змін, економічних або воєнних катаклізмів. Це ми вже сповна відчули у своїй країні.
Фільм “Про мишей та людей”, як і книга, розповідає про те, що бути добрим важче, аніж бути розумним, що дружба – це велике випробування, а справжнє співчуття є чеснотою обраних.
Ця кіноісторія, сподіваюся, не залишить байдужим нікого. Діалоги, життєві ситуації, акторські образи здатні відродити в кожному з нас ще більше того, за що ми так любимо життя і ближнього свого.
Невже ми, оголивши свої душі за останній рік, демонструючи сліпому світові дива людської гідності, не почуємо, не зрозуміємо, не відгукнемося на цей фільм?..
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7590 / 1.54MB / SQL:{query_count}