Актриса-президент

Ізабель Юппер очолить журі 62-го Каннського кінофестивалю

Ізабель Юппер очолить журі 62-го Каннського кінофестивалю

gabrielle.jpg

Французька актриса Ізабель Юппер очолить журі 62-го Каннського кінофестивалю, що триватиме від 13 по 24 травня 2009 року на Лазурному узбережжі Франції.

"Я надзвичайно щаслива та дуже горда з цього приводу, - заявила Юппер, приймаючи пропозицію фестивальних чільників Жіля Жакоба та Тьєрі Фремо. - Канни та я - це довга історія, і це майбутнє побачення дозволить мені освідчитися в коханні фестивалю та усьому світовому кіно. Канни - це відкриті двері для всіх нових ідей з усього світу. І вже лише це викликає в мене великий ентузіазм".

Розпочавши кар'єру у фільмах "Фостіна та гарне літо" Ніни Компанес, "Сезар та Розалі" Клода Соте, Юппер навчалася у Паризькій консерваторії, стала партнеркою Жерара Депардьє у культових "Вальсуючих" Бертрана Бліє, отримала приз Сюзанн Біяншетті за "Суддю та вбивцю" Бертрана Таверньє. Головні ролі також не забарилися: робота з Клодом Шабролем у "Violette Noziеre" принесла їй першу нагороду Канн (1978). Лише у 1980 році їй вдалося попрацювати з Морісом Піала, Жаном-Люком Годаром, Майклом Чаміно. Наступного року вона номінувалася на "Сезара" за роботу  в картині Бертрана Таверньє "Coup de Torchon". Згодом знову працює з Годаром. При такому насиченому гра­фіку зйомок Юппер зберігає вірність театру.

Що стосується вірності Каннському фестивалю, то актриса брала в ньому участь як у складі конкурсної, так і в складі позаконкурсної програми двадцять п'ять разів, встигла побувати господинею церемоній відкриття та закриття та членом журі.

Вона зберігає вірність і своїм улюбленим режисерам: Клоду Шабролю ("Жіноча справа", "Дякую за шоколад", "Мадам Боварі", "Церемонія", за яку отримала "Сезара", тощо), Бенуа Жаку. Вона також знімалася і в Крістіана Паскаля, Рауля Руїса, Андре Тешіне, Патріса Шеро, Франсуа Озона, Олів'є Ассаяса, Клер Дені, Крістофа Оноре. Не були для неї також зачиненими двері і міжнародної кар'єри: праця з такими метрами, як Майкл Чеміно, Марк Феррері, Пол Кокс, Анджей Вайда, з братами Тавіані,  принесла їй чимало винагород.

У 2001 році Юппер удруге отримала нагороду Канн за найкращу жіночу роль у фільмі Міхаеля Ханеке "Піаністка".

Вона змінить на посаді президента журі Шона Пенна, який очолював його минулого року, та Лів Ульман, останню на разі жінку-президента, яка очолювала журі у 2001-му.

Варто зауважити, що цього року журі Берлінале очолить Тільда Свінтон - також актриса і також рудоволоса. Залишається тепер дочекатися, хто стане головним у Венеції.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8717 / 1.54MB / SQL:{query_count}