Чортівня за Гоголем

Перший український театр для дітей та юнацтва представляє новинку цього сезону – виставу “Чєрєвічкі”

зображення: Ольга Іонайтіс
Сьогодні о 12.00 і о 16.00 в Першому українському театрі  для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11) відбудуться прем’єрні покази вистави “Чєрєвічкі” за мотивами повісті Миколи Гоголя “Ніч перед Різдвом”.
“В час, коли нас оточують лише погані новини, скрутна ситуація в країні, нам треба шукати якоїсь розради”, – каже художній керівник і директор театру Юрій Мисак. – Такою розрадою для нас може бути мистецтво, в даному випадку театр. Ми презентуватимемо цього року аж шість спектаклів. Та однією з найбільших постановок стануть “Чєрєвічкі” – сподіваємось, вона викличе особливе зацікавлення глядачів”.
зображення: Ольга Іонайтіс 
“По лезу бритви” – так охарактеризував сюжет вистави режисер Володимир Борисюк. В “Чєрєвічках” він намагається показати усю каверзність Чорта, який псує людям святкування Різдва. Глядачі одразу ж здогадаються, на кого схожий цей персонаж, його характер, вибрики. І як це  не дивно, в цій постановці гоголівська історія має так багато паралелей з героями та подіями сьогодення.
Назва “Чєрєвічкі” (авторство В. Борисюка) – це слово-паразит, який ми намагаємось викорінити, але ніяк не можемо. На думку режисера, саме назва з таким підтекстом може звернути увагу на ситуацію із засміченням рідної мови русизмами. 
Комічна форма викладу допоможе кожному відвідувачу театру знайти щось цікаве для себе. Вікова категорія вистави, як жартують самі актори, задіяні в постановці,  від 12 до 112 років. Бо 12- річний глядач сприйматиме сюжет і буде ним цілком задоволений. А дорослий через свій інтелектуальний рівень  розшифровуватиме його глибше, читатиме між рядків.
Взагалі  колектив театру добре попрацював над постановкою, задіявши в ній багато сцен та елементів, які просто не можуть залишити глядачів байдужими. До прикладу, одна з дій відбуватиметься в... шопці, звідки актори виходитимуть до глядачів. Також у постановці є елементи пластики і народного танцю, за допомоги яких простіше й цікавіше водночас показувати українські звичаї. 
Другу прем’єру цього сезону театр ставив власним коштом. “Але вистава в грошах не вимірюється, – каже Юрій Мисак. – Все залежить від того, яким глядач виходить із театру – задумливим, заспаним чи ошелешеним”.
Добрих вистав забагато не буває. Тож у ТЮГу збираються впродовж місяця працювати над ще кількома новими постановками. 
Юля Дрібко
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8611 / 1.54MB / SQL:{query_count}