Дивовижна історія непересічної жінки

Кіноклуб Олега Яськіва і кав’ярня “Штука” запрошують на перегляд біографічної драми Маргерітте фон Тротти “Видіння – з життя Хільдегарди фон Бінген”

фото: outnow.ch
Ми перейшли у новий рік. Відсвяткували Різдво. Воюємо з Мордором. Ніби нічого не змінюється… 
Але цю розхристаність душі світу, цю неочікувану глупість та жорстокість людей нової ери, це шокуюче розчарування в можливостях гуманізму і дегуманізацію омріяних європейських цінностей потрібно якось впокорювати. Найкраще спокоєм та впевненістю, мудрістю розуму та силою тіла. Добре кіно – не обов’язково новорічно-різдвяне і вже точно не розважально-попкорнове, а таке, що зроб­лене на найвищій лінії духу – може стати ще однією координатою виміру нашого українського успіху (разом із полігоном, молитвою та волонтерством).
На сьогоднішній нашій зустрічі о 18.30 у кав’ярні “Штука” (вул. Котлярсь­ка, 8) дивитимемось дивовижний фільм “Видіння – з життя Хільдегарди”. Він органічний і монолітний, у ньому немає нічого зайвого. Є атмосфера середньовіччя – одна з кращих за автентичністю відтворення. Є дух християнства – з повагою і ретельністю відтворений у кожному слові та жесті. Є етика людського героїзму в протистоянні з пітьмою розуму та чумою забобонів.
Дивовижно те, що все це майстерно вибудовано відомою німецькою режисеркою Маргерітте фон Троттою на основі реального життя історичної людини – феноменальної для епохи раннього середньовіччя жінки Хільдегарди фон Бінген. У своєму ХІІ столітті, яке ще не знало високої готики та не мріяло про ренесанс, ця черниця аристократичного походження проявила неймовірну силу до життя та прагнення до змін. І справа не лише у релігійних візіонерських видіннях, які вона записувала, тлумачила і залишила наступним поколінням. 
Ця жінка була автором пісне­співів, винахідником альтернативної мови граматичної та мови музичної, писала праці з природознавства й медицини, будувала жіночі монастирі окремо від чоловічих, здійснювала проповідницькі тури та зцілювала. Складала і ставила п’єси з жіночими ролями, боролася за рівноправність з монахами-чоловіками. Чи не вперше намагалася науково пояснити жіночий оргазм і дію деяких лікарських рослин, в тому числі конопель. Листувалася з кращими інтелектуалами того часу, римськими папами, консультувала імператора Фрідріха Барбаросу.
Тому вперше у новому році ми зустрінемося з фільмом високої культури духу та постаттю високої сили духу. Переживаючи різдвяні свята з їх трагічними та світлими тонами, випробуємо свої загострені почуття на цьому глибокому й дуже доречному фільмі. Впевнений, що ця зустріч трохи подовжить наше перебування в духовному просторі, перш ніж мирські турботи повернуть нас у світ боротьби та несправедливості. А навіть якщо ми туди повернемося, то однозначно мудрішими й сильнішими.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8144 / 1.54MB / SQL:{query_count}