Залишатись Людиною

Кав’ярня “Штука” і Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд і обговорення фільму ”У білому полоні” Петтера Несса

Сьогодні, 2 грудня, о 18.30 в кав’ярні “Штука” (вул. Котляр­ська, 8) відбудеться чергова зустріч кіноклубу. Дивитимемося і обговорюватимемо норвезький фільм “У білому полоні” – можливо, найкращий “вступ” в українську зиму. 
По-північному суворий, по-скандинавськи психологічний, він відкриває та розширює  правдиву історію, яка трапилася під час Другої світової війни. У ній німецькі та англійські військові льотчики потрапили в зимовий полон і мусили виживати разом. Залишаючись солдатами своїх армій та патріотами своїх народів, змушені були відбудовувати зруйнований війною та ненавистю світ простих людських стосунків.
Режисер Петтер Несс проявив гідний моральний такт і видатний режисерський талант, уникнув численних штампів, яким легко було піддатися, знімаючи фільм на таку дражливу тему. Тому в його роботі нема спрощених ідеологічних акцентів, суперменських подвигів і традиційного поділу персонажів на добрих і поганих. Важко було всім, помилялися всі, страждали і змінювалися разом…
Петтер Несс проявив гідний моральний такт і видатний режисерський талант, уникнув численних штампів, яким легко було піддатися, знімаючи фільм на таку дражливу тему
Вийшов дуже камерний фільм, знятий у кращих традиціях школи скандинавського кіно, яке сьогодні переживає справжнє піднесення. З магічною музикою видатного джазового композитора Нільса- Петера Мольваера, з величними норвезькими пейзажами і сніговою білизною всіх можливих відтінків – така пронизлива чорно-біла картина з блакитними акцентами північного сяйва та сірим туманом хуртовин. І головне – з радістю від простих речей, яку встигаємо розгубити хто за рік, а хто від самого дитинства.
Сценарій внутрішнього ритму кіноклубу майже ніколи не буває випадковим – дуже вірю, що ви це відчуваєте. Тому добре розумію, що як торішня, так і ця зима буде в Україні особливою. Непростою для багатьох… Але знову, сподіваюся, вирішальною. Тому ми входимо в зиму з цим прекрасним, суворим, але дуже людяним і сповненим таких потрібних для нас ідей фільмом.
Буде холодно очам і тепло на душі. Приходьте.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8680 / 1.54MB / SQL:{query_count}