Місто і його секрети

Любите Львів? Захоплюєтесь ним? Тоді неодмінно відвідайте дві нові виставки живопису, головним героєм яких є місто Лева

фото: Андрій Польовий
Львів – це місто, яке впродовж століть невпинно змінюється, та все одно знає, чим заворожити, як підкорити ще одне серце, як закохати у себе і завоювати вічну любов. Скільки вже написано про нього! Уже вкотре спадає на думку: як же нам із ним пощастило! “Так люблю той Львів, що бракує ми слів”, – співає Віктор Морозов, якому, здається, завжди є що сказати.
Своє захоплення Львовом насправді часами дуже важко висловити. Добре, що львів’янам талантів не бракує, і вони час до часу передають свою любов ще й на полотні. От і зараз у самому серці Львова одразу в двох місцях тривають виставки живопису митців-львоволюбів.

фото: Андрій Польовий
Першу з них – колективну “В пошуках МІСТА” – можна відвідати у ресторації “Перша кляса” (пл. Ринок, 39). В експозиції представлені понад 40 живописних полотен 14 львівських художників, якими львів’яни і гості міста матимуть змогу милуватися аж до 17 листопада.
Основна увага приділена краєвидам. Щоденне життя львівських вуличок, затишних двориків представлене в роботах Володимира Грицика, Ігоря Филипіва, Романа Свистовича. Архітектурні ансамблі церков у різні пори року і часи доби зображені на полотнах Ігоря Теплого, Івана Твердуна, Олександра Дмит­ренка. Вишукані фрагменти старих будівель, що, здається, межують з небом, відкриваються на картинах Соломії Ковтун, а силуети тварин і птахів на тлі силуетів дахів – у роботах Юлі Долинської.
Попри чітко виражену львівську тематику на виставці “В пошуках МІСТА” не бракує й інших загадкових місць, бо кожна зустріч з новим містом залишає в пам’яті спогади і враження. Суворо монументальною та експресивно емоційною представлена Венеція на полотнах Миколи Грималюка  і Олександри Білобран. Вроцлавська кам’яниця, стародавній костел, ранок над Одрою зображені Олександром Дмитренком та Віктором Кошаком. 
Денне і вечірнє життя ринкової площі польського містечка Казімеж Дольни відкривається у роботах Олександри Білобран. Ритми життя і традиції європейських містечок – у творах Алли Дмитренко. А які секрети ховаються в темряві, найкраще знають автори “Ночі у Будві” та ”Фороської ночі”  – Уляна Нищук-Борисяк та Андрій Черниш.

фото: Андрій Польовий
Друга виставка – у галереї “Меланка Арт” (вул. Лесі Українки, 8) – сформована з робіт Соломії Ковтун і має назву Sky. Художницю добре знають за її любов до малювання дивовижних архітектурних деталей нашого міста. У нових творах мисткиня також приділила їм увагу, та головним їх героєм стало львівське небо. 
“Соломія – моя давня і добра колежанка, звичайно, я спостерігаю за тим, що вона робить в живописі останні кілька років. Її улюб­леною темою є львівська архітектура. Якщо спочатку вона малювала портали, двері, вікна, ансамблеві нюанси, то потім почала піднімати очі вгору – на дахи, які в живописі художниці мають свій настрій, характер, живуть своїм життям. А небо все вище, і небо мінливе, архітектура на його тлі звучить кожного разу інакше, – ділиться враженнями мистецтвознавець, викладач кафедри історії і теорії мистецтва факультету історії і теорії мистецтва Львівської національної академії мистецтв Марта Кравченко. 
–  Експозиція, представлена у галереї “Меланка Арт”, складається з нових творів Соломії на тему “Небо”. Можна зауважити, що загальний настрій і колорит робіт художниці отримали нові, свіжі барви, сонячне небо. Яскраві контрастні кольори ми все частіше бачимо у експресивних полотнах. Також з’явився новий формат робіт: раніше мисткиня віддавала перевагу полотнам великих розмірів, а тут ми бачимо невеликі, камерні, проте темпераментні роботи з ніжним колоритом та викличними контрастами, наповнені Соломіїною енергетикою”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7964 / 1.57MB / SQL:{query_count}