Все про ХХІ Форум видавців у Львові“Книгоманія”. Дитяча програма (134 акції, 18 локацій)

У рамках ХХІ  Форуму видавців відбудеться дитячий фестиваль “Книгоманія”. Його програма розрахована на дітей від трьох до 13 років і містить 134 події: зустрічі з письменниками, літературні читання, презентації книжок, майстер-класи, квести, забави, інтерактивні вистави, а для турботливих і допитливих батьків – семінари та лекції з педагогіки, логопедії, дитячої психології, навіть антиейджинг (антивікової) медицини. 
Під час фестивалю маленькі читайки матимуть змогу зустрітися з улюбленими авторами: Володимиром Рутківським, Сашком Дерманським, Лесею Вороніною, Іваном Андрусяком, Тетяною Щербаченко, Галиною Ткачук, Галиною Малик, Сергієм Гридіним, Надійкою Гербіш і багатьма іншими. 
Свою нову дитячу книжку презентує письменник зі світовим ім’ям Андрій Курков. Тарас і Мар’яна Прохаськи підготували продовження історії про кротів – “Куди зникло море”, яке представлять у супроводі пісень Соні Садової (співачка Дана Винницька). А відомий музикант Павло Гудімов розповідатиме маленьким розумникам про мистецтво. 
Майстер-класи з малювання із дітворою проведуть відомі ілюстратори Катерина Штанко, Даша Ракова, Мар’ян Пирожок, Романа Романишин та Андрій Лесів (творча майстерня “Аґрафка”), Ганна Осадко та інші. Разом із Тетяною Щербаченко та її Кольоровими Кицями діти зв’яжуть “шалик миру”. Крім того, маленькі умільці матимуть нагоду власноруч зробити ляльку-мотанку, pop-up книгу, арт-бук, книжкові закладки, книгу з конструктора “Лего” та багато-багато іншого. 
Про значення дитячих віршиків батькам розповідатиме логопед-дефектолог Тетяна Лялька, а про те, як легко й весело навчити малюка читати, педагог Уляна Гуменна-Геник. Антикризовий терапевт Едмунд Щебальський переконає татусів і матусь, що їхні діти можуть і мають бути “корисними”. Письменниця, поетка Галина Крук розкаже, на що потрібно звертати увагу, обираючи книжки для малят. Дві лекції (одну для батьків, іншу для вчителів та працівників бібліотек) про те, як прищепити дітям звичку до здорового способу життя, прочитає доктор медичних наук, професор, голова Всеукраїнської асоціації превентивної та антиейджинг медицини Ольга Барна.
Треба сказати і те, що на фестиваль до Львова завітають 62 переможці конкурсу дитячого читання “Книгоманія”.

“Століття змін. Століття боротьби (1914 – 2014)” (19 акцій, 14 локацій)

Коротке ХХ століття закінчилось 1989 року з падінням Берлінського муру. Але нині, в 2014-ому, коротке століття триває. 

Історичній тематиці на ХХІ Форумі видавців присвячена програма “Століття змін. Століття боротьби (1914 – 2014)”. Серед її основних заходів – дискусії: “Як писати історію Першої світової війни” (Гаральд Бендер, Марк фон Гален, Андреас Каппелер, В’ячеслав Верстюк, Олег Павлишин); “Перша світова війна: український рахунок’’ і доповідь професора Марка фон Галена з Університету Арканзасу “Забутий мир, забута війна і творення модерної України” (Ярослав Грицак, Марк фон Гален, В’ячеслав Верстюк, Любов Жванко, Олег Павлишин); “Міжкультурна взаємодія в літературах Галичини кінця XIX – першої третини ХХ ст.” (Микола Ільницький, Петро Шкраб’юк, Петро Рихло, Лариса Козак, Наталя Ощипок, Катажина Котинська, Ростислав Семків, Лариса Цибенко, Тимофій Гаврилів, Данило Ільницький, Олена Галета, Віктор Мартинюк); “Історичний роман: між револьвером і сльозою” (Володимир Лис, Андрій Кокотюха, Тетяна Трофименко, Тетяна Белімова, Владислав Івченко).
Ви матимете чудову нагоду зустрітися та поспілкуватися зі спеціальним гостем фестивалю Тімоті Снайдером та відомим французьким письменником і філософом Паскалем Брюкнером,  відвідати читання “Слова для темних часів” (Юлія Мусаковська, Анна Вовченко, Анушаван Месропян, Анна Флейтман, Катерина Калитко), покази фільмів “Зелені мушкетери” та “Париж 1919, мирний договір” і почути музичний проект “100 років після війни” (Наталка Сняданко, Катерина Кот, Євгенія Волощук, дует Two Violins).
Крім того, в рамках програми відбудеться презентація книг “Україна у Великій війні 1939 – 1945” під редакцією Ігоря Юхновського, “Велика війна 1914–1918 рр. і Україна. У двох книгах. Книга І. Історичні нариси”, “Українська історія, Російська політика, Європейське майбутнє”, а також роману Мартіна Поллака “Мрець у бункері”.

UkrainEUkraine (17 акцій, 13 локацій)

Програма UkrainEUkraine  готує для гостей ХХІ Форуму видавців чимало розмов про революцію та літературу, презентацій книг про Євромайдан, тематичних поетичних читань. 
Заплановані дискусії: “Російсько-українська війна і європейські інтелектуали: Що вони кажуть? І що думають ті, які мовчать?” (Ярослав Грицак, Оксана Забужко, Тімоті Снайдер, Ґерхард Ґнаук, Тарас Возняк); “Проект Україна” (Олександр Красовицький, Володимир Єшкілєв, Володимир Павлів, Данило Яневський); “Стереотипи про Україну”(Андрій Бондар, Андрій Любка, Марош Крайня, Зємовіт Щерек); дискусія-презентація “А.Т.О. у поетично-художньому трактуванні (Володимир Тимчук, Олег Фешовець, Надія Кінах, Роман Ковальчук), а також круглі столи “Україна в мені і світі”, “Патріотизм та література: точки перетину”.
Серед інших цікавих заходів програми – презентація революційної книжкової ініціативи “Бібліотека Майдану”, книг “Вiршi з вiйни” Бориса Гуменюка, “Хроніки Євромайдану”, інтелектуальних новинок з “Бібліотеки газети “День”, збірки “Євромайдан. Хроніка в новелах”, альбому “93 дні спротиву. Євромайдан очима ТСН”, електронного виду подання книг на прикладі революційної поезії “Материнська молитва”, альманаху “Майдан. Революція духу” Антіна Мухарського.

“Третій вік: задоволення від читання” (17 акцій, 10 локацій)

Благодійна акція “Третій вік: задоволення від читання” – це програма заходів на Форумі видавців, які сприяють соціалізації людей старшого віку (нагадаємо, що вхід на книжковий ярмарок “Форум видавців у Львові” для пенсіонерів за наявності посвідчення безкоштовний. – “Пошта”).
В рамках програми “Третій вік: задоволення від читання” упродовж чотирьох днів матимете змогу поспілкуватися з Володимиром Лисом, Валерієм Шевчуком, Тарасом Федьком, Мирославом Дочинцем, Іриною Славінською, Василем Шклярем, Борисом Гуменюком, Юрієм Макаровим, Ольгою Герасим’юк, відвідати майстер-класи з “креативного письма” – для тих, хто хоче щось написати, але не знає, як це зробити, “Український родовід” від Адріани Огорчак, побувати на презентації альбому “Галичина. Український зрив”, вечорах духовної музики та поезії від Collegium musicum, виступах найкращих львівських хорів, гала-концерті за участі народної артистки України Ніни Матвієнко, скрипаля-віртуоза Олександра Божика, Брії Бреслінг, Оксани Мухи, Павла Табакова та октету “Орфей”.

Donau Lounge (16 акцій, 9 локацій)

Культурний проект Donau Lounge представили в 2012 році на книжковому ярмарку у Відні. З того часу він зібрав своє коло зацікавлених. На цьогорічному Форумі видавців його презентують уперше. 
В програмі Donau Lounge заплановані дискусії: “Львів – Дунайський регіон?” (Юрій Прохасько, Мартон Мегеш, Петер Лангер, Герхард Бузек, Юрій Дуркот, Олександра Коваль); “Подорожі в літературі і нетворкінг між літературними регіонами” (Жужа Чобанка, Карой Мегеш, Остап Ножак, Олександр Вешелені); “Дунай в літературі” (Мартон Мегеш, Даніель Банулеску, Лашло Дарваші); авторські зустрічі з письменниками Дунайського регіону (Мартін Поллак, Міленко Єргович, Теодора Дімова, Лашло Дарваші, Жужа Чобанка, Марош Крайня, Павол Ранков, Карой Мегеш, Агда Баві Пеін, Марек Вадас, Владімір Балла, Васіле Тарицану, Даніель Банулеску). 
Цікавинками програми стануть: презентація книжки “Галичина. З Великої війни”, до якої ввійшли твори видатних письменників, котрі жили в Галичині, – Йозефа Рота, Ґеорґа Тракля, Штефана Цвайґа, Германа Блюменталя, Зальця Ляндмана, Зиґмунта Бромберґа-Битковського, Івана Франка, Ольги Кобилянської, Катрі Гриневичевої та інші; святковий концерт INSO Львів “Австрія – Україна – Угорщина – Словаччина”; літературно-музично-кулінарний вечір спільно з Угорським культурним об’єднанням і посольством Угорщини; презентації нових перекладів “Торішній сніг” Ґреґора фон Реццорі та “Від порога до порога” Пауля Целяна за участі Петра Рихла і ансамблю “Руснаки”.

 “Українсько-єврейські зустрічі” (4 акції, 2 локації)

Тепер, коли Україна протистоїть кривавій агресії російських окупантів, для українців надзвичайно корисним є досвід Ізраїлю – країни, яка понад півстоліття має справу з жорстоким і підступним ворогом, воює зброєю, силою духу та високою культурою.
У незалежній Україні, побудованій на принципі єдиної політичної громадянської нації, українці та євреї отримали змогу вільно розвиватися, використовуючи усю повноту політичних, суспільних і культурних прав. Дискриміновані в минулому, переслідувані імперськими, авторитарними й тоталітарними режимами, обмежувані в сфері розвитку культури українці та євреї мають багато спільного. Україна та Ізраїль – молоді нації з давньою історією, багатою культурною спадщиною і пасіонарною громадою. Революція Гідності спонукала нас до ще більшого взаєморозуміння та взаємодії, показала нові грані солідарності. 
Під час “Українсько-єврейських зустрічей” провідні фахівці та громадські діячі обговорюватимуть найрізноманітніші аспекти завдяки дискусіям “Євреї Східної Європи у дзеркалі сучасної літератури” (Юрій Винничук, Лариса Денисенко, Людмила Уліцкая, Анатолій Дністровий); “Євреї в політичному, суспільному, культурному просторі України після революції гідності” (Борис Херсонський, Олександр Ройтбурд, Леонід Фінберг, Йосиф Зісельс, Тарас Возняк); “Євреї Східної Європи у дзеркалі перекладів на українську з іноземних мов” (Юрко Прохасько, Петро Рихло, Михайло Шерман, Андрій Павлишин). 
Також у цій програмі запланована авторська зустріч зі спеціальною гостею ХХІ Форуму видавців Людмилою Уліцкою, яку модеруватиме публіцист і письменник Юрій Володарський.

Тарас Шевченко у просторі та часі (14 акцій, 10 локацій)

У рамках ІХ Львівського міжнародного літературного фестивалю відбудеться цикл заходів до 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка. 
Основними акціями в цій програмі стануть презентації книг, виданих з нагоди ювілею Кобзаря: “Тарас Шевченко-Грушівський: Хроніка його життя” Олександра Кониського; “Пісенна Шевченкіана”, укладена Оксаною Івасюк (за участі Катерини Ющенко і Звенислави Калинець); білоруський переклад Тараса Шевченка “Мастак” (за участі білоруських перекладачів видання і Романа Лубківського); ювілейна збірка “Кобзар” (укладач Микола Зубков); “Тарас Шевченко. Більша книжка” Сергія Кальченка; “За тебе молюсь... Штрихи до портрета пророка” Марії Сумарної; збірка “Мій Шевченко” (за участі Євгенії Кононенко, Юрія Макарова і Марини Гримич); “Шевченко, якого не знаємо” Григорія Грабовича; “Тарас Шевченко: джерелознавчі студії” Віктора Дудка.
Крім цього, презентують новий безкоштовний шрифт Kobzar KS і диск “Кантата-симфонія “Кавказ” С. Людкевича за однойменною поемою Т. Шевченка” (запис концерту у Львівській опері 9 березня цього року). 
А львівські театри представлять на розсуд глядачів виставу “Наш Тарас” (Перший український театр для дітей та юнацтва) і оперу “Кавказ” (Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької).

Східний фронт (8 акцій, 4 локації)

Проект “Східний фронт” на ХХІ Форумі видавців цього року представляє журнал “ШО”. Це цикл поетичних читань, дискусій, круглих столів за участі письменників України, зокрема й російськомовних. 
У рамках програми представлять проекти “Східний фронт” (Сергій Жадан, Володимир Рафеєнко, Юрій Володарський), “Полюси поезії” (Марія Галіна, Катерина Бабкіна, Маріанна Кіяновська, Людмила Херсонська, Ірина Словінська), “Про Logos та голоси” (Антон Полунін, Марія Банько, Сергій Стойко, Євгеній Півень, Дмитро Казаков, Сергій Войналович, Яніс Сінайко). Особливої уваги в цій програмі заслуговує круглий стіл “Пушкін і Толстой як вороги народу”. 
На ньому, зокрема, порушать питання бойкоту російських видавництв на львівському Форумі видавців (що це – патріотизм чи безглуздість?) і  ліцензування, квотування та заборони російського культурного продукту (що це дасть?).

Жінка у світі, що змінюється (15 заходів, 3 локації)

Проект “Жінка у світі, що змінюється”, який вдало зарекомендував себе торік, пропонує гостям ХХІ Форуму видавців чимало подій, серед яких поетичні читання, дискусії та круглі столи. 
Дискутуватимуть, зокрема, на такі теми: “Інший бік влади: хто врятує чоловіків від патріархату” (Роман Кечур, Олесь Барліг, Анна Хвиль, Надія Чушак, Вікторія Наріжна); “Квотування жіночої присутності у владі: необхідність чи позитивна дискримінація?” (Оксана Форостина, Лариса Денисенко, Надія Чушак, Марта Чумало); “Жінка на Євромайдані: (не)видима сила” (Ірина Славінська, Наталка Сняданко, Ірена Карпа, Лариса Денисенко); “Жіноча література в центрально-східній Європі”(Алла Титаренко, Ірина Славінська, Теодора Дімова, Катержина Тучкова, Рената Шереліте); “Жіноча література: від жінок і для жінок” (Наталія Гірницька, Наталя Доляк, Світлана Талан). 
На двох круглих столах обговорять наступне: “Багато доброго за малу ціну: робота жінок у сфері культури в Україні” (Олеся Островська, Катерина Ботанова, Ольга Тихонова, Ольга Райтер, Ірина Подоляк) і “Так ніхто і не кохав: де сховався український любовний роман?” (Христина Лукащук, Галина Вдовиченко, Наталія Гірницька, Жанна Куява, Наталія Гуменюк, Тетяна Трофименко, Леся Романчук).
У рамках програми відбудуться авторські зустрічі із Софією Андрухович, Наталкою Сняданко, Ларисою Денисенко, Галиною Вдовиченко, Христиною Лукащук, Іреною Карпою та ще кілька поетичних читань за участі близько 20 українських поеток.

Поетичне турне (16 заходів, одна локація)

У переддень Форуму поети, перекладачі та митці з Австрії, Швейцарії, Німеччини, Франції, Польщі, Данії, Ізраїлю та України прибудуть до Львова, де перебуватимуть до 14 вересня, а далі продовжать свою мандрівку Європою. 
Поетичне турне другий рік поспіль організовує Міжнародна літературна корпорація Meridian Czernowitz. Усі заходи цієї програми відбуватимуться у “Поетичній кав’ярні”, яка розмістилась на другому поверсі  Палацу мистецтв (на балконі). Саме тут під час читань ви зможете послухати поезію, прозу, поспілкуватися на творчих зустрічах з такими знаними особистостями, як Мартін Поллак, Драґіца Райчич, Нільсен, Сильвія Ґайст, Ігор Померанцев, Людмила Херсонська, Сергій Жадан, Андрій Бондар, Тарас Прохасько, Олександр Бойченко, Юрко Іздрик, Андрій Любка, Ірена Карпа, Катерина Бабкіна, Мідна, дізнатися більше про поетичне турне і нові книжки від команди Meridian Czernowitz.

Фестиваль Intermezzo до 150-річчя Михайла Коцюбинського (6 акцій, 5 локацій)

Міжнародний літературний фестиваль “Intermezzo” – нова подія в сучасному літературному житті України. Фестиваль присвячений постаті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського (1864, Вінниця-1913) та 150-річчю з дня його народження. Перша едиція фестивалю відбудеться у Вінниці наприкінці травня 2015 року. 
Ключовою категорією фесту є жанр оповідання чи короткої історії, майстром якого був Михайло Коцюбинський. Подія буде цікавою українській молоді, студентству, інтелігенції, любителям літератури та кіно, жителям міста і гостям з усієї країни.  Головною метою першого фестивалю стане переосмислення останніх подій починаючи з листопада 2013 року засобами літератури та кіно. 
На Форум видавців Intermezzo привіз власну програму. Вінницька письменниця Катерина Калитко на одній з акцій читатиме з майбутньої книги оповідань “Земля загублених” та міркуватиме про естетику і семантику страху та їх співмірність із соціальними переломами. 
Оксана Забужко на іншій події розповість про вплив творчості Михайла Коцюбинського на сучасну українську культуру та його літературні погляди, що випередили час. 
А найвідоміший письменник Західних Балкан Міленко Єрґович та його українська перекладачка читатимуть уривки знаменитих воєнних оповідань автора, а також говоритимуть про те, як починаються, повторюються та не закінчуються війни, і про те, чи можна в такі часи “відвоювати” людяність.

Шведська програма (7 акцій, 6 локацій)

Шведський інститут підготував до цьогорічного Літературного фестивалю програму з шести дискусій за участі шведських, українських, польських, фінських та білоруських письменників, які говоритимуть про Євромайдан, мас-медіа, суспільні протести, літературу, екологію і фемінізм. 
Суспільні протести – не лише тема для новин, а й матеріал для літератури, що іноді пишеться в майже реальному часі. Яким чином такі відображення подій використовують протест як мотив і з якою метою, обговорюватимуть під час дискусії “Площа” у кав’ярні Леваковського Андрій Бондар, Ульріка Шернборґ, Любов Якимчук і Андрей Хаданович.
Як мас-медіа Швеції, Фінляндії та Польщі висвітлювали події в Україні, що почалися з Євромайдану? Як незалежні українські мас-медіа висвітлюють подальші події: чи є повна свобода слова, чи триває пропагандистська війна? Саме ці питання порушать на дискусії “Євромайдан зовні” у Центрі міської історії Центральної та Східної Європи Зємовіт Щерек, Софі Оксанин, Наталка Сняданко, Стефан Інґварссон та Юрій Прохасько.
В рамках читання-дискусії “Література та майбутнє планети” в “Дзизі” Олег Лишена, Юнас Ґрєн, Левко Грицюк та Осе Берґ намагатимуться знайти відповідь на питання, як література реагує на екологічну кризу на Землі.
Провідні письменниці зі Швеції (Ульріка Шернборґ, Осе Берґ) та України (Надія Чушак, Ірина Шувалова, Євгенія Кононенко)  обговорять аспекти літературного фемінізму в Музеї історії релігії.
Якою є відповідальність письменників, котрі використовують історію та реальних осіб як матеріал для своїх оповідей? Відповіді на це питання можна буде почути на дискусії “Історичний роман” у готелі “Жорж” за участі Софі Оксанин, Софії Андрухович, Аннелі Юрдаль, Володимира Лиса та Оксани Дудко.
Про роль перекладачів в Coffeeshop Company дискутуватимуть перекладачі зі Швеції, України та Білорусі Левко Грицюк, Неля Ваховська, Нільс Гоканссон, Юля Цімафеєва, Стефан Інґварссон. Учасники події обговорять, якою є роль перекладачів у літературному обміні між країнами та мовами. Чи може перекладач художньої літератури, передаючи зовнішні імпульси, збагатити свою національну літературу, а відтак і літературну мову?
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7812 / 1.74MB / SQL:{query_count}