Культурні події у нашому місті


Відсьогодні у львівських кінотеатрах почнуть показ чотирьох новинок.
Події кримінального трилера “Місто гріхів 2: жінка, заради якої варто вбивати” (реж.: Френк Міллер, Роберт Родрігес; у головних ролях: Джозеф Гордон-Левітт, Міккі Рурк, Джуно Темпл, Джессіка Альба, Брюс Вілліс, Єва Грін) відбуваються у тому самому містечку Бейсін-Сіті. Історії його жителів переплітатимуться із вже відомими глядачу новелами, але тут будуть і нові персонажі, і розповіді про подальше життя вже знайомих героїв. У темних провулках “Міста гріхів” Дуайт (Джош Бролін) планує жорстоко відімстити жінці, яка його зрадила, а Ненсі намагається змиритися зі смертю детектива Хартігана. Якщо любите нуар, песимізм, цинічність, фаталізм – ця стрічка для вас. У основі сюжету покладено графічні новели Френка Міллера, передусім – “Жінка, за яку варто вбивати”.
Фантастичний бойовик “Люсі” (реж. Люк Бессон; у гол. ролях: Скарлет Йоханссон, Морган Фріман, Аналі Тіптон, Амр Вакід) розповість про дівчину-наркокур’єра. Одного дня в її тіло потрапляє невідома речовина. Величезна доза наркотику перетворила Люсі на людину із надзвичайними здібностями: дівчина не відчуває болю, може не торкаючись переміщувати предмети і здатна миттєво запам’ятовувати будь-яку інформацію. Те, що донедавна науковцям видавалося всього лишень фантастичною теорією, для Люсі стало буденністю. І тепер зі здобичі вона перетвориться на мисливицю.

Мультфільм “Літачки: рятувальний загін” (реж. Роберт Ганнавей) продовжить розповідь про Пилюка Вітрогона. Герой повітряних перегонів на межі відчаю – його двигун зламався, через що, можливо, літачок назавжди буде позбавленим можливості змагатися за першість у повітрі. Він шукає собі нове заняття і знайомиться з командою сміливців, які дружно працюють на гасінні пожеж. У кожного з них своя доля і свій шлях. Чи зможе Пилюк Вітрогон зі своїм умінням віртуозно виконувати найскладніші трюки у повітрі стати новим членом доблесної команди?
Французька комедія “Красуні в Парижі” (реж. Одрі Дана; у гол. ролях: Ізабель Аджані, Аліс Белаїд, Летиція Каста) – це кіно про Париж, любов і француженок. Вільні, непередбачувані, вишукані й пристрасні. Вони вирішили розкрити свої секрети і поділитися своїми бажаннями... Словом, комедія про те, чого й кого хочуть жінки.
Також до Дня Незалежності України у Львівському палаці мистецтв 21-23 серпня показуватимуть документальний фільм “Щаблі демократії” (реж. Г. Шкляревський), який охоплює час від вересня 1989 р. до вересня 1992 р. У 1991 році одночасно зі здобуттям незалежності в Україні зростає суспільна фрустрація, вуличні акції стають усе більш радикальними і невдовзі переростають в апатичне незадоволення новим суспільним ладом. У фільмі через задокументовані різноманітні публічні масові акції, що відбувалися в Києві протягом останніх років “перебудови” та першого року незалежності, показують, як українське суспільство змінювало свою радянськість.
Галерея “Зелена канапа” запрошує львів’ян і гостей міста на нову, четверту за ліком персональну виставку Наталі Бартків “Дім там, де ти”, яка триватиме до останнього дня літа. 
Кожен митець обирає свій предмет оспівування. Комусь до вподоби еротика, комусь соціальна тематика. А Наталя Бартків малює Дім, що є прихистком вашої любові. Кожен предмет у його інтер’єрі зберігає історію. З цього горнятка ви п’єте щоранку каву, ось цю фігурку привезли з найкращої подорожі, а ось та квітка зацвіла у ваш день народження… 
Роботи Наталі для тих, хто не шукає в живописі академічної правильності композиції чи рисунку, а для тих, хто цінує справжню щирість, душевність художнього твору.
Після своєї минулорічної виставки в “Зеленій канапі” Наталя Бартків провела майстер-клас та взяла участь у благодійному аукціоні на запрошення посольства Великобританії в Києві, мала традиційну персональну виставку в “Кав’ярні Леваковського” у Львові, а також їздила на Х Міжнародний пленер “Інсіта” (Словаччина). Її твори є в колекції Музею примітивного мистецтва в Словаччині, у приватних колекціонерів з Австрії, Іспанії, Канади, США та Росії.

Палац мистецтв запрошує відвідати виставку “Інтерактивний ігровий простір”, створену Центром медіа-мистецтв WRO (Вроцлав, Польща) у рамках проекту “Медійний дитсадок”. Її експонати захоплюють увагу не лише дітлахів, а й дорослих низки країн Європи, де вона уже демонструвалася. Тож якщо ви ще не встигли відвідати “Інтерактивний ігровий простір” – не гайте часу!
“Інтерактивний ігровий простір” – це унікальний шанс експериментувати з сучасними динамічними мультимедіа: спробувати, як це – творити; особисто створити зображення на великоформатних екранах та генерувати звуки; поблукати в лабіринтах кольорів; на хвилину стати композитором; отримати корисні навички працювати в групі.
Виставка складається з шести інтерактивних інсталяцій: малювання світлом, фактури, інтерактивна платформа, червоний-зелений-синій, чарівники і кінко. Біля кожної інсталяції працюватимуть волонтери, які все пояснять і допоможуть дітлахам бавитися і творити.
У Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові до кінця серпня триває унікальна виставка “Яворівщина”.
Народне мистецтво Яворівщини, поряд із етнокультурним надбанням інших регіонів України, творить основи національної ідентичності української спільноти. Яворівський народний одяг, вишивка, дерев’яна іграшка, декоративно-ужиткова пластика, писанки за своїми мистецькими якостями належать до найвидатніших здобутків народної творчості. Виставка “Народне мистецтво Яворівщини ХІХ – початку ХХІ століть” покликана представити їх у найширшому видово-типологічному спектрі. Протягом ХХ ст. у декількох музеях Львова сформувались доволі цікаві колекції народного мистецтва Яворівщини. 

Сьогодні вони дають змогу ґрунтовно вивчати та популяризувати культуру цієї землі. Так у збірці Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького (НМЛ) Яворівщина найяскравіше представлена зразками народного одягу, вишивки, ткацтва та вибійки. У ній також усебічно презентована традиційна яворівська дерев’яна іграшка та писанки. Саме ці види народного мистецтва покладені в основу пропонованої увазі глядача виставки. Однак, окрім творів із фондових зібрань НМЛ, для повнішого залучення матеріалу до експозиції включено й вибрані зразки народного гончарства та забавки із збірки Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАНУ (МЕХП), яворівський жіночий та чоловічий строї із колекцій Музею народної архітектури та побуту у Львові та Історико-етнографічного музею “Яворівщина” (м. Яворів), а також документальні світлини із фондів Музею Івана Гончара (м. Київ). 
З метою цілісного, всеосяжного розгляду мистецтва Яворівщини музей пропонує такі розділи експозиції: народний одяг; тканину (ткацтво, вибійка); вишивку; кераміку, писанки; іграшки, рогозоплетіння та яворівські розписані скрині.
22 серпня о 14.00 у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відбудеться презентація твору “Зійди в зелений діл” лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка, народного художника України, дійсного члена (академіка) НАМ України, професора Любомира Медвідя. Участь у заході також візьме лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик”. Цю подію присвячено 23-й річниці Незалежності України і пам’яті Героїв, які віддали своє життя за свободу, честь та гідність Української Держави.
23 серпня у Львові та Києві відбудуться ексклюзивні читання віршів Сергія Жадана і онлайн-зустріч із письменником. У цей день Сергій Жадан святкуватиме свій день народження. Письменник поспілкується через скайп з учасниками обох зустрічей. Під час заходів їх організатори збиратимуть кошти для поранених у зоні АТО. Вхід на читання – платний, щоправда фіксованої ціни немає, тож кожен може пожертвувати стільки, скільки вважатиме за потрібне. У Львові захід відбудеться в галереї “Дзиґа” об 11.00, а у Києві читання пройдуть у кнайп-клубі “Купідон”.
25 серпня о 18.00 на площі Музейній перед Домініканським собором у Львові дружини та доньки вояків із зони АТО візьмуть участь у благодійному модному показі молодої дизайнерки Ірини Лисої. До близьких наших вояків приєднаються відомі львів’янки та професійні моделі. Захід відбудеться у межах відзначення 23-ої річниці Незалежності.
Свою участь у благодійній події уже підтвердили програмний директор ТРК “Люкс” Марта Більська, акторки театру ім. Леся Курбаса Наталя Рибка-Пархоменко та Марія Копитчак, координатор проектів МО “Дзиґа” Юля Хомчин, керівник управління культури львівської міськради Ірина Подоляк, головний редактор “Видавництва Старого Лева” Мар’яна Савка, журналістка Марічка Крижанівська-Блінова, ведуча програми “Доброго ранку, Львове!” Анастасія Гудима, ведуча радіо “Львівська хвиля” Галинка Лірник та інші красиві жінки.
Усі представлені сукні можна буде придбати у спеціально облаштованому шоу-румі. Половину зібраних коштів буде спрямовано на допомогу армії України. Благодійний показ стане дебютним для Ірини Лисої, яка працює костюмером в одному з найкращих театрів України – Львівському академічному театрі ім. Леся Курбаса. Молода модельєрка працювала у Нью-Йорку, де мала можливість переймати досвід світових дизайнерів. 
Благодійною та громадською діяльність Ірина займається давно: до прикладу, разом з друзями ініціювала та проводила проект “Посміхнись” (створення авторського одягу для дітей-сиріт, благодійний аукціон, гроші з якого спрямували на їхній літній відпочинок), долучалася до інших соціальних та громадських проектів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7591 / 1.64MB / SQL:{query_count}