“Про все на світі вам розкаже пісня”

У Львові презентували співаник “Ми йдем вперед” від Студентського братства

“Летить галка через балку”, “Чорні черешні”, “Ой перейди, місяцю!” та ще низку лемківських пісень можна було почути на концерті-презентації патріотичного співаника “Ми йдем вперед”. Зібрані кошти будуть перераховані на підтримку української армії.
Мабуть, кожен українець під час мандрівки до Карпат бере до кишені співаник. Спочатку він чистий, мов сльоза, та з кожним разом на його сторінках з’являється щораз нова музична перлина. Членам Студентського братства вдалось ці перлини зібрати і створити так зване пісенне намисто у вигляді співаника, який днями презентували у арт-кав’ярні “Квартира 35”.
Українські і навіть англійські пісні лунали під супровід народних інструментів у виконанні гуртів “Джалапіта”, Cherry Band, “Перекоти Поле” і солістів Марічки Кудрявцевої та Віталія Боднара. Не обійшлось без сучасних пісень патріотичного спрямування із оригінальним змістом:  “Лісом-лісом при долині зозуленька кука: “Ленін!”, “Путін – тойво, ла-ла-ла-лай” (тойво – замість тисячі слів), навіть гімн кримськотатарського народу звучав.
“Натхнення для створення нових пісень приходить від людей, які поруч. Власне ті, хто нас слухає, можуть прийти і запропонувати музику. Дуже важливо, щоб кожна пісня мала поштовх, – чи від учасників гурту, чи зовні. Саме тоді вона має міцну енергетику” – розповіла Пошті” одна із солісток гурту Cherry Band.
З її слів, артисти працюють над створенням диска гуцульських пісень, зокрема коломийок. “Та все ж лемківські співанки приваблюють гостротою слів, барвистістю мелодій і цікавою мовою”. 
Організатори заходу кажуть, що проект створювали з метою популяризації патріотичної пісні, задля її збереження і карбування в пам’яті сучасної молоді. Тираж планували не лише для Заходу, а й для людей, яким не дуже подобається українська мова та українська пісня. При виборі гуртів для концерту акцент робили на тих, для кого патріотичність не є основною – все це з метою зацікавлення виконавців до втілення чогось нового і вартісного. 
“Лемки дуже цікаві. Їхні пісні мають родзинку, і немає жодної етнічної групи, яка б пережила стільки, як вони, адже ці люди колись жили в Україні – на своїй батьківщині, а зараз це вже територія іншої держави. Лемківське відчуття народності відрізняється від інших”, – сказав один із організаторів концерту.
Крім таких великих речей, як революції і протести, Студентське братство  займається  різноманітними соціальними проектами. В планах – тематичний фестиваль з нахилом до екології і любові до природи. 
Співаник можна придбати в книгарнях Львова за 25 гривень. Він стане у пригоді й тим, хто вміє грати на гітарі, бо, окрім текстів пісень, містить ще й акорди.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8166 / 1.54MB / SQL:{query_count}