А що ти знаєш про свій диплом?

Львівський драматург Сашко Брама пролив світло на темні сторони української освіти, презентувавши документальну виставу “Диплом”

Львівський театр Леся Курбаса  уже вкотре ошелешив своїх відвідувачів. Цього разу третім (і останнім у цьому сезоні) показом документальної вистави “ Диплом”, автором якої є молодий драматург Сашко Брама. 
Ця п’єса – суцільне віддзеркалення гримаси освіти в Україні та стимулювання до зламу нав’язаної системи. Документальний матеріал для вистави Сашко Брама збирав впродовж року, спілкуючись з викладачами, абітурієнтами, студентами та їхніми батьками. Саме ці інтерв’ю стали основою “Диплома”. 
Відтворили п’єсу на сцені театру Курбаса студенти другого курсу спеціальності акторське мистецтво факультету культури і мистецтв ЛНУ ім. І. Франка. Їм вдалося показати все описане Сашком Брамою в “Дипломі”: мрії, амбіції, цінності та прагнення молодого покоління і бодай на сцені проявити спротив корупції, домаганням викладачів, звести нанівець допотопне уявлення про “правильну” освіту.
Питання освіти останнім часом частенько лоскоче душу молодої людини, адже напередодні вступу замислюєшся: далеко не всі власники дипломів працюють за фахом, багато “безосвітніх аматорів” вже на рівні мільйонерів... і що буде далі, коли отримаєш омріяну п’ятирічну винагороду? На що ми витрачаємо свій час і чого прагнемо від життя? Всі ці питання розкриває “Диплом”. “Багато людей пливуть за течією і йдуть здобувати освіту, бо “так треба”, а не на власне бажання. Людині треба у щось вірити, саме тому вона чіпляється за той папірець. Залишається вірити хіба що в диплом”, – пояснює автор.
А от щодо другої дії документальної вистави відбулося загальне обговорення, де глядач мав змогу висловити захоплення, обурення, поставити запитання і отримати на них відповіді. Модерувала обговорення соціолог Вікторія Бринза.
Після всього побаченого і почутого під час показу глядачі виходили із залу з різними емоціями та думками. Але основне, що небайдужими до порушених проблем. “Саме завдяки таким проектам пробуджується бажання щось змінити в своєму звичному житті, – ділиться враженнями від “Диплома” один із них, – осмислити нарешті справжню істину освіти і шукати прямого виходу із системи”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8826 / 1.53MB / SQL:{query_count}