Готика Галлії

У Львові відкрили фотовиставку польського історика мистецтва Ярослава Яжевича

Львівський музей історії релігії запрошує відвідати фотовиставку “Gallia gothica. Фрагменти”, на якій представлені світлини фрагментів катедральних соборів, будівель – часточка різнорідності готичних споруд таких історичних областей Франції, як Шампань, Бос, Бургундія, Лангедок, Мен і Пуату. 
Скажімо, парафіяльний костел Нотр-Дам у Діжоні, який хоч і не такий великий, як інші відомі катедри, проте має таку ж художню витонченість. В той же час домініканський костел святого Якова в Тулузі великий, як катедра, з незвичним інтер’єром, єдиним оздобленням якого є майстерно виконане склепіння. Зразками світських споруд є кам’яниця в Діжоні та шпиталь у Боні.
Автором понад 70 фотографій став професор Університету ім. А. Міцкевича, доктор наук, історик мистецтва Ярослав Яжевич (Польща). Крім того, він  віце-директор Інституту історії мистецтва. Його дослідницька діяльність зосереджена на питаннях середньовічного мистецтва, особливо архітектури і образотворчого мистецтва.
У вступній статті до виставки науковець пише: “Для історика мистецтва фотографія є щоденним знаряддям праці… Головним критерієм відбору світлин для виставки… не було задокументувати представлені об’єкти. У підписах, мабуть, найчастіше повторюється слово “фрагмент”. І це невипадково. Перша причина цього цілком очевидна: архітектуру, власне, неможливо сфотографувати в цілості, знімок – це завжди якийсь вихоплений уривок. 
Але другою причиною було бажання за допомоги об’єктива спрямувати погляд глядача на певні аспекти, які видались найбільш вартими уваги, інтригувальними, цікавими, прекрасними. Таких аспектів, звісно ж, незліченно багато. І хоча знімають готичні катедральні собори від часу виникнення самої фотографії, вони завжди залишатимуться захопливим об’єктом зацікавлень фотографів, істориків мистецтва і насамперед людей, закоханих у мистецтво архітектури”.
Виставка організована завдяки співпраці Львівського музею історії релігії та музеїв Познанського воє­водства, зокрема Музею становлення польської державності у Гнєзні.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8221 / 1.53MB / SQL:{query_count}