Скло має душу

Галерея “Зелена канапа” запрошує оглянути виставку робіт Ольги Турецької

До 29 червня в галереї “Зелена канапа” триватиме виставка “Дві душі”. Її створила мисткиня Ольга Турецька. З 2007 року (із першої виставки) до сьогодні її роботи об’їздили весь світ, побувавши і за океаном – у далекому Нью-Йорку, і у різних куточках рідної України. 
Ольга Турецька опанувала технологію ф’юзинг на кафедрі художнього скла у Львівській академії мистецтв. І тоді усвідомила, що скло її постійно приваблювало: “У нас вдома було багато антикварних скляних речей, я завжди звертала увагу на вітражі. Мене захоплюють кольори в склі, їх варіації залежно від освітлення, кольорові рефлекси, неймовірні оптичні ефекти…”
Зі слів художниці, скло має душу, характер, життя.  “Це постійна співпраця з матеріалом, ти ніби спілкуєшся з ним, деколи на нього сердишся, деколи ним захоплюєшся. У  випадку такої “співпраці” не все залежить від художника, – каже Ольга Турецька. – Щоразу, коли відкривається муфельна піч для випалювання скла, існує момент несподіванки. Не можна бути впевненим у тому, що вийде саме те, що ти задумав… І постійно запитуєш себе:  як цього разу поведеться скло?”
На виставці можна побачити скляні панно, об’ємні композиції, світильники та обрамлення для дзеркал. Ці та інші роботи Ольги Турецької викликають захоплення у відвідувачів галереї. Зокрема з “Поштою” своїми враженнями і думками від експозиції поділився музикант і композитор Юрій Шаріфов: “Я музикант, але в душі художник. Можливо, не кожному спаде на думку те, що ця виставка дуже близька до музики. Тут бачимо мінімалізм, варіантність, можна сказати, “реміксність”. Адже якась одна фігурка в різних варіантах – це як ремікси на одну тему, пісню.  Взагалі неймовірно і фантастично. Відверто кажучи, я просто в захваті”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7939 / 1.53MB / SQL:{query_count}