Музика – це таїнство

Наталія Дитюк, заслужена артистка України, солістка Львівської філармонії, – про особливості виконання духовної музики, її сутність і концерт “Славімо”

фото: Марічка Ільїна
В часі Великого посту кожен із нас проходить свою дорогу очищення і покаяння. Для цього обмежуємо себе у чомусь, зокрема, відмовляємося від скоромної їжі, розваг, музики. Натомість багато читаємо, розмірковуємо над своїм життям, вчинками, шукаємо відповідей... 
Найкращим супроводом у цих пошуках та роздумах може стати духовна музика. Вона пробуджує, підносить до Бога. Духовний спів хвилює серце, зворушує душу, підносить дух. Тож не дивно, що саме під час Великого посту, а саме 10 квітня, у четвер о 19.00 Львівська філармонія запрошує львів’ян і гостей міста на концерт духовної музики “Славімо”. 
“Пошта” поспілкувалася з цього приводу з однією із організаторів та ініціаторів вечора Наталією Дитюк – заслуженою артисткою України, солісткою Львівської філармонії.
– Незабаром у Львівській філармонії відбудеться концерт “Славімо”, на якому звучатимуть духовні твори. Чим для вас є така музика?
 –  Духовна музика для мене завжди була і залишається тим початком таїнства, з якого народжується дитина, і тим розумінням, яке приходить до людини, коли вона покидає земний світ. В цьому концерті всі твори об’єднані одним великим почуттям захоплення великодушною жертовністю, любов’ю і благодаттю, що сходить на нас після прощення. Щодня людина повинна працювати над собою, аби досягти розуміння того, перед чим треба мовчки схилити голову.
–  Що ви хочете донести цією музикою людям?
– Я би хотіла, щоб люди, які прийдуть на концерт, найперше почули ці твори, воліли зануритись у мелодії, зашифровані в нотах... Їх дано було почути згори тим відомим і малознаним у світі композиторам, твори яких ми виконаємо на концерті “Славімо”. 
Я би хотіла, щоб спілкування музикантів і глядачів відбувалося на рівні глибинних вібрацій, бо тільки тоді людина здатна на фізичному рівні відчути, де є душа, болить чи радіє серце. А для того нам як виконавцям треба сповнитися високої любові – тільки тоді звершуватиметься таїнство мовою звукового тембру.
– З ким творитимете на сцені цю музику?
– У цьому концерті я вперше співпрацюватиму зі струнним квартетом “Фенікс”, а також з іще трьома музикантами. Всі вони є високопрофесійними і достеменно закоханими в свою справу. Згоду на співпрацю я отримала від них одразу ж, за що їм вельми вдячна. Дуже задоволена тим, що в концерті від першого до останнього твору звучатиме красивий за звучанням і виглядом його величність клавесин. Твір Георга Бенди для клавесину і струнного квартету виконає Олена Мацелюх. А ще ми підготували два приємні сюрпризи слухачам. 
Дякую Господу, що живемо в мирі і щиро запрошую всіх львів’ян та гостей міста до Львівської філармонії на концерт під назвою “Славімо”!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7698 / 1.54MB / SQL:{query_count}