“У цих піснях звучить сама Україна!”

17 і 18 березня у Львівській опері звучатиме музично-мистецький проект “ІВАСЮК’65”. “Пошта” відвідала одну з його фінальних репетицій і дізналася, які сюрпризи він нам готує

фото: Марічка Ільїна
У березні Україна відзначає ювілей легендарного композитора і скрипаля  Володимира Івасюка. А Львів другий рік поспіль вшановує пам’ять Маестро масштабним музично-мистецьким проектом “ІВАСЮК”. До назви цьогорічного концерту додали „65”, адже саме в 2014-ому авторові легендарної „Червоної рути” виповнилося б 65. 
Історія проекту почалася в 2013 році, коли ми святкували 64-ту річницю від дня народження Володимира Івасюка. Відтоді відбулося чотири концерти у Львівській опері, open-air на площі Ринок у Львові, на який прийшло понад 10 тисяч слухачів. А ще проект зібрав аншлаг у столичному Палаці “Україна”. 
Тож не дивно, що організатори та учасники “ІВАСЮКа” вирішили не зупинятися на півдорозі. Адже геніальний композитор залишив багатий творчий спадок, у якому чимало як відомих, так і малознаних (навіть у Львові), проте дуже цікавих творів. Відтак, зі слів диригента капели “Трембіта” Миколи Кулика, цьогорічна концертна програма відрізнятиметься від торішньої не лише новими виконавцями, репертуаром, а й емоційною складовою. Зараз артисти підходять до пісень з новим настроєм і новим баченням. „Події в Україні залишають в душах музикантів неприємний осад, хоча не все так погано – митці бачать зародження нової свободи і культури, – пояснює Микола Кулик, – можливість відкинути багато непотребу, йти вперед до постановок нових творів, нових програм. І це обнадіює”.

фото: Марічка Ільїна
Диригент розповів, що якщо минулого року найсильнішими музичними акцентами програми були життєрадісні пісні – „Червона рута”, „Водограй”, то цього разу центральними стануть інші композиції, які в цей час як ніколи актуальні, – ті ж „Мальви”. йСвоє бачення творчості Володимира Івасюка в новому аранжуванні на концертах 17– 18 березня покажуть вокальна формація “Піккардійська терція”, володар титулу “Голос країни” Павло Табаков і учасниця іншого сезону цього ж проекту Христина Соловій, а також переможниця конкурсу ім. Квітки Цісик Оксана Муха, скрипаль-віртуоз Олександр Божик, капела “Трембіта”.
„Зараз особливий час підтримувати все українське, справжнє українське! – ділиться думками Павло Табаков, якому, на жаль, не вдалося побувати на репетиції. – Тепер тема номер один – єдність України. І саме пісні Володимира Івасюка вже понад чотири десятиліття об’єднують нашу країну”. Тим часом художній керівник “Піккардійської терції” Володимир Якимець зауважує: „Творчість Івасюка не втрачає актуальності. На його пісенному спадку виховане не одне покоління українців. А кращого виховання годі бажати, адже у цих піснях звучить сама Україна!”
Музиканти обіцяють здивувати меломанів не тільки цікавими новими аранжуваннями відомих пісень Івасюка, а й творчими експериментами – несподіваними дуетами і тріо. Один із них нам пощастило почути під час репетиції. Маю на увазі дивовижну обробку композиції „Над морем”, слова до якої написав Дмитро Павличко. На концертах її спільно виконають Оксана Муха і “Піккардійська терція”. Тож не пропустіть, адже, як на мене, це один із найсильніших творів з тих, які виконували музиканти – емоційно, технічно і невимовно красиво.
Варто додати, що концерти у Львові, які були заплановані на самісінький  день народження композитора, довелося перенести через ситуацію в Україні. Але придбані львів’янами та гостями міста на 4 і 5 березня квитки дійсні на концерти проекту “ІВАСЮК’65”, які відбудуться у Львівській опері 17 та 18 березня. Як каже Андрій Сидор, квитки ще є, тож якщо ви не встигли з якихось причин їх придбати, маєте для цього ще п’ять днів. 

 Коментарі                                                    
Оксана Муха, співачка:
– Цього разу до пісень Івасюка, які ви вже чули у моєму виконанні, додалися нові композиції. Найсильнішим з цих творів (після „Мальв”) для мене став „Над морем”. Ця пісня взагалі маловідома. Знаю, що її виконували Тарас Чубай і Назар Савко, але у них вона лірична. У нашому з „піккардійцями” варіанті вона зазвучить по-новому: більш драйвово, сучасно. А все завдяки дивовижному аранжуванню Григорія Міняйла, який пише обробки для „Піккардійської терції”, а тепер ще й для мене. 
На концертах проекту співатиму в дуеті з Павлом Табаковим легендарний „Водограй”. А всього у рамках „ІВАСЮКа’65” виконаю вісім пісень, окрім згаданих двох, – „Я піду в далекі гори”, „Нестримна течія”, „Я твоє крило”, „У долі своя весна”, „Мальви” і  „Колискова для Оксаночки” (дуже красивий твір, який чомусь ніхто не виконує).

Андрій Сидор, організатор проекту “ІВАСЮК”:
– У тому жахітті, яке переживає Україна тепер, пісні Володимира Івасюка звучатимуть по-новому. Зараз вони повинні звучати! Переконаний, що музика геніального композитора принесе нам спокій та віру в щасливе майбутнє.
І хоча ситуація в Україні тепер складна, організовувати концерт було досить легко. Цього року, як і минулого, навколо Івасюка дуже просто зібрати митців. Тільки от інформаційний простір зараз зайнятий іншим. Сподіваємося, що цим проектом  допоможемо людям хоч трошки вирватися з того інформаційного поля, де є купа брехні, незрозумілої та непідтвердженої інформації. Тож “ІВАСЮК’65” – це можливість хоч на два дні зануритися в музику і згадати, що у нас є свої герої.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7585 / 1.6MB / SQL:{query_count}