Портретні мелодії Мирона Катарана

Галерея “Зелена канапа” запрошує львів’ян і гостей міста на унікальну виставку “Персоналії”

Фактично ні один із відомих світових митців не оминав теми зображення знаних особистостей. Не зрадив цій традиції й Мирон Катаран. Виставку “Персоналії” цього молодого художника відкрили минулого тижня у арт-галереї “Зелена канапа”.
Багато художників малюють під музичний супровід, адже музика і малярство тісно пов’язані. У “Персоналіях” представлені портрети відомих світових музикантів. Своєю творчістю, зокрема роботами, які є в експозиції, Мирон Катаран прагнув передати енергетику і характер персони, те, що вона випромінює. Багато художників малюють, перемальовують і копіюють явно, виразно з фотографії. Тільки не цей автор! Ба більше, кожна його картина є переосмисленням персони, що зображена на ній. Саме тому митець намагався відійти від точного копіювання. Натомість за допомоги стилізації і власних відчуттів від музики зірок світового масштабу створив унікальні портрети, на яких зображена не лише персона, а й її внут­рішній світ, творчість.  
Сам художник певен, що портрет – одне з найскладніших завдань у мистецтві. А якщо поставити собі мету не просто змалювати людину, а передати її стилістику, характер, то можливості у митця будуть настільки глибокими, що й життя не стане. “Найбільше багатство творчої особистості – це передача того, що всередині, – пояснює автор. – У мене зараз найщасливіший день, я передав те, що відчував. Може, не так сильно, але старався щонайглибше зануритися в енергетику через її творчість”.
Його колега, заступник директора з наукової роботи Львівського історичного музею Олена Роман, вважає портрет співпрацею моделі та художника, своєрідним діалогом. “Наскільки Мирон зрозумів глибину їхньої харизми і таланту, наскільки відкрив внутрішній, глибинний світ цих непересічних особистостей, – каже вона. – Техніка виконання незвична. Ми більше звикли до портретів з фотографічною точністю, але тут є свій специфічний підхід і бачення”.
На відкриття виставки завітало чимало митців і друзів Мирона Катарана, котрі високо оцінили його творчий доробок, як і куратор галереї. Та особливо приємною для художника була похвала музиканта і композитора Юрія Шаріфова:  “Я вражений. Такий молодий хлопець бачить не просто портрет, він проходить через саму творчість цих музикантів. Це надзвичайно імпонує мені, я знайомий з музикою цих людей добре, навіть дуже добре. І за останні кілька років ця виставка – одне з найяскравіших вражень”.
Олеся Домарадзька, директор галереї “Зелена канапа”
– Я дуже рада, що життя в галереї продовжується і зараз відкривається ця виставка, адже останні події в країні були сумнівними та сумними. В такий час не можна забувати по мистецьке життя.

Роботи Мирона Катарана я побачила давно і мене вже тоді вразила техніка їх виконання, стилізація. І коли Мирон запропонував виставити портрети співаків та музикантів, мені здалося це дуже доречним.

На мою думку, зараз у роботах цього автора ще відчуваються пошуки: і в зображальній манері, і в стилістиці. З часом це викристалізується, хоча Мирон може бути завжди різним. І я дуже рада, що він виставляється саме тут, у “Зеленій канапі”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8096 / 1.59MB / SQL:{query_count}