Я люблю читати. А ти?

“Пошта” дізнавалася, які книги читає сучасна молодь

Книга, як відомо, є джерелом знань. Так було споконвіку, але з розвитком технічного прогресу людей, які читають звичні, паперові книги, стає щораз менше. Соцмережі, ігри, телебачення наче в полоні тримають молодь.
Чи залишились серед неї такі, хто хоч іноді бере до рук якесь видання? Чим цікавляться учні та студенти? Яким авторам віддають перевагу? “Пошта” вирішила провести невелике опитування, аби знайти відповіді на ці питання. Ось його результати.
Як не сумно це визнавати, багато юнаків і дівчат не читають узагалі, присвячуючи свій вільний час перегляду фільмів, шоу, походам у клуби, прогулянкам з друзями. Чому так сталося? Більшість виправдовується: читати нецікаво. Ліпше подивитися екранізацію того чи того твору, аніж гортати сторінки книги.
Значна частина опитаних нами учнів призналася, що йде до бібліотеки тільки тоді, коли потрібно робити домашнє завдання. Та й це трапляється рідко, адже зараз у інтернеті можна знайти будь-який твір у скороченому варіанті. А студенти вишів кажуть, що просто фізично не встигають читати улюблені книги через лекції. Та, на щастя, є ще й такі, хто обожнює запах книги, сам магічний ритуал читання, особливо коли за вікном дощ. І саме вони не можуть спокійно пройти повз книгарню.
Які ж книги зараз популярні серед молодого покоління? Відповідь на це запитання нам допомогли знайти адміністрації львівських книгарень “Є” і “ЛІТЕРА”.
Отож, перше місце беззаперечно належить Рею Бредбері. Його роман-антиутопія “451 градус за Фаренгейтом” і повість “Кульбабове вино”, незважаючи на те, що були написані майже 60 років тому, тепер надзвичайно популярні. Не здає позицій і Пауло Коельо. Ще років десять тому в нашій країні про нього мало хто знав, а зараз напевне не знайдеться людини, яка хоч краєм вуха не чула про цього геніального письменника. Найчастіше купують його романи “Вероніка вирішує померти”, “Алхімік” та “Одинадцять хвилин”.
З американської класики попит має роман “Великий Гетсбі” Френсіса Скотта Фіцджеральда. Цей твір перебуває на вершині чергової хвилі популярності через останню екранізацію відомим режисером Базом Лурманом
А хто не знає про знамениті “50 відтінків”! Ця трилогія, написана менш ніж два роки тому англійською письменницею Ерікою Леонард Мітчелл, за короткий час встигла набути величезного розголосу і популярна донині. Улюбленим серед молоді впродовж 60 років залишається роман американського письменника Джерома Девіда Селінджера “Над прірвою в житі”, який ще після першої публікації заслужив любов читачів і здобув приголомшливий успіх. 
З американської класики попит має роман “Великий Гетсбі” Френсіса Скотта Фіцджеральда, який став одним із найзатребуваніших. Цей твір перебуває на вершині чергової хвилі популярності через останню екранізацію відомим режисером Базом Лурманом, яку можна було бачити у 2013 році. В цьому випадку маємо цікавий приклад того, як Голлівуд може допомогти привернути увагу молоді до кращих зразків світової літератури. 
“І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь”, – писав великий Кобзар. Пам’ятаючи його настанови, не забувають у нас і про українських авторів. Цього літа студенти читають “Записки українського самашедшого” Ліни Костенко, “Молоко з кров’ю”, “Село не люди”, “Мати все” Люко Дашвар. Часто купують твори Юрія Андруховича, Василя Шкляра, Ірен Роздобудько, Оксани Забужко. 
Дуже шкода, що молодь забуває, як пахнуть сторінки щойно придбаної книги. Та приємно усвідомлювати, що є й любителі чтива. Хочеться вірити, що жага до знань переможе лінощі!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8197 / 1.55MB / SQL:{query_count}