Схід на Заході

У Львові розпочинається кінофестиваль "Азія-кіно 2008"

У Львові розпочинається кінофестиваль "Азія-кіно 2008"

Найбільш резонансний проект дистриб'юторської компанії "Арт­хаус трафік", що послідовно займається поширенням авторського кіно в Україні, фестиваль "Азія-кіно" дістався Львова.

Уперше такий фестиваль компанія провела у 2004-му. За останні чотири роки фільми найвідоміших представників азійського кіно побачили 40 000 глядачів 15-ти найбільших міст України.

Цього року "Артхаус трафік" зібрав східні вершки з двох найпрестижніших кінофестивалів - Каннського та Венеційського.

Дві забавки для кіногурманів пропонують японці. "Банзай, режисере!" Такеші Кітано - фільм-геппенінг. Це дотепна пародія і на власну кінотворчість, і на кіно як таке. Тут можна знайти цитати і з шедеврів Ясуджіро Одзу та Акі­ри Куросави, а можна пізнати дещо з "Матриці" чи "Зоряних воєн". Іронія та самоіронія Кітано безмежні, як і його режисерська винахідливість.

Ніколи не страждав на брак уяви і  кіноневігластва Квентін Тарантіно, котрий як продюсер благословив свого шанувальника та послідовника Такеші Мііке на створення "Сукіякі вестерн Джанго". Тарантіно навіть зіграв у картині одну з ролей. Вже сама назва відсилає до улюбленого вестерну Тарантіно "Джанго" та до популярного колись жанру "спагеті-вестерн". Тим більше, що класичний вестерн  бере початок від "Семи самураїв" Куросави. Отож Мііке фактично повертає жанр до першоджерела. А ще тут теж можна буде впізнати цитати і з фільмів Сержо Леоне, а в героях - класичні вже образи Франко Неро та Клінта Іствуда. А ще - спробу схрестити Захід і Схід, на що Тарантіно, як відомо, великий майстер.

Картина Джонні То "Знедолені" була на Венеційському фестивалі фільмом-сюрпризом. Тобто особисто директор фестивалю Марко Мюллер, великий шанувальник китайського кінематографа, запросив картину на конкурс. Стрічка жваво і елегантно розповідає про мафіозні розборки у Макао 1998 року. Газета "New York Times" назвала фільм "одним із найзахопливіших бойо­виків року".

Каннський фестиваль також завжди був шанувальником азій­ського кіно. А картини корейця Кім Кі-дука користувалися на Круазетт особливою любов'ю. Тож його нова стрічка "Зітхання" стала там бажаним гостем. Тим більше, що у ній Кім Кі-дук повертається до своєї найкращої режисерської форми, розповідаючи про молоду жінку, яка влаштовує яскраві шоу для незнайомого в'язня, засудженого до страти. Пояснення її дивним вчинкам ми знайдемо лише у фіналі, а до того режисер пропонує насолоджуватися блискучою режисурою і надзвичайним яскравим візуальним рядом.

Південнокорейська картина "Таємне сяйво" (реж. Лі Чхан Дон) отримала у Каннах нагороду за найкращу жіночу роль (До Ен Джон). Актриса чудово зіграла роль жінки, в житті якої сталася трагедія - її сина викрадають та вбивають. Звернення до секти баптистів спочатку допомагає їй віднайти душевну рівновагу, потім призводить до ще більшої депресії. "Таємне сяйво" - екстремальна історія, її драматизм є надзвичайним і позбавленим будь-яких режисерських прикрас. Фатальні події є лише тлом для існування героїні.

А от у "Кайдані" Хідео Накати сюжетна канва не менш важлива, ніж режисерські  винаходи, на які Наката - великий майстер. Жорстокий самурай вбиває дрібного лихваря і кидає його тіло в Касане-га-футі, а через двадцять років минуле повертається і змушує згадати про себе. Вся ця історія, де сплелися жахи та кохання, відбувається в Японії XVIII століття.  Майстер японського хорора і автор знаменитого "Дзвінка", Наката знає і як налякати, і як зробити це гарно.

Фестиваль, який давно вже став однією з найбільш очікуваних кіноподій в Україні, пропонує надзвичайно сильну програму, доробки живих класиків східного кіно і можливість відчути себе глядачем фестивалю класу А.

Програма фестивалю "Азія-кіно 2008" у "Коперніку"

ki5.jpg
"Кайдан"
7 листопада (10.00, 19.00); 18-19 листопада

ki6.jpg
"Банзай, режисере!"
6 листопада (14.50); 10-12 листопада (14.50); 16 листопада

ki3.jpg
"Знедолені"
8-9 листопада (10.00, 19.00);
17 листопада

ki4.jpg
"Сукіякі вестерн Джанго" 
 10-12 листопада (19.00);
13-14 листопада

ki2.jpg
"Таємне сяйво"
6 листопада (10.00, 19.00); 7-8 листопада (14.50);

ki1.jpg
"Зітхання"
9 листопада (14.50); 10-12 листопада (10.00); 15 листопада

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8611 / 1.58MB / SQL:{query_count}