В гармонії з природою і самим собою

Міжнародний мистецький фестиваль “АртПоле-2013” збере друзів в Унежі

Якщо ви стомилися від міського життя і шукаєте приводу втекти на природу – незабаром матимете чудову нагоду: 10 – 14 липня в селі Уніж, що на Франківщині, відбудеться Міжнародний мистецький фестиваль “АртПоле-2013”. 
Це не просто фестиваль, а радше атмосферне явище, постійна взаємодія один з одним і з усім, що навколо. Кожен, хто опиниться в цьому місці у цей час, стане учасником одного процесу, який часом називають життям, а часом  мистецтвом. На “АртПолі” публіка не відокремлюється від артистів, адже й у пересічного глядача можуть відкритися приховані здібності.
Один мистецький напрямок не відмежовується від іншого, а лиш доповнює його, створюючи чарівну багатогранну дійсність. Середовище людське не відокремлюється від природного… Головне максимально далеко відійти від штучно створених декорацій та ефектів, дозволити серцю працювати на повну, щоб на неймовірній швидкості, яку дає лише спільна енергія, рушити далі.
Вже традиційно фестиваль тішитиме своїх гостей доброю музикою, цікавими перформенсами і незвичним ленд-артом. Цього року “АртПоле” об’єднає близько 300 учасників з 12 країн. Упродовж п’яти днів відбуватимуться унікальні концерти, вистави, кінопокази (деякі з них готують спеціально для “АртПоля”, а деякі є імпровізаційними). На фесті створюватимуть об’єкти в довкіллі, проводитимуть нетрадиційні майстер-класи з традиційних ремесел, танців і співів.
До українських майстрів долучаться колеги з Польщі та Австрії. Майстер-класи проходитимуть на всій території фестивалю: у відремонтованих приміщеннях старої ферми, в гончарній, кузні, їдальнях і просто в яблуневому садку. Концерти, окрім традиційної Великої сцени, триватимуть ще й на Public- та Water-сценах.
Саме на них музиканти з різних проектів зустрічатимуться й імпровізуватимуть разом із публікою, птахами, рікою... У музичній складовій “АртПоля” не варто шукати стилістичної чи жанрової визначеності. Це просто музика, яка добре звучить у відкритому просторі. Вона різна – від автентики до цитування, нагадування й натяків на те, чим є первинна-етнічна-природна музика в нашому сучасному світі.
Найнесподіваніші експерименти з формою і сенсами передбачаються на нічній сцені, де розповідатимуть (у різний спосіб, а іноді й узагалі без слів) казки та міфи – як стародавні, так і сучасні авторські. В проектах задіяні учасники з цілої України (від Старого Криму до Гуцульщини), а також із Туреччини, Індії та Великобританії. Лише тут ви зможете почути індійську легенду The King and The Corpse.
“Трансглобалізовану” версію цієї загадкової історії Тьюп, харизматичний вокаліст Transglobal Underground,  розповідатиме під віртуозну гру Шими на ситарі. Історія від Юрія Андруховича про спаленого в старому Львові Альберта Вироземського невипадково буде супроводжуватись саме львівськими музикантами-віртуозами, співачкою Уля­ною Горбачевською та контрабасистом Марком Токарем.
Інша легенда знову поведе нас на Схід. Це “Ашик-Керіб” – історія про бідного мандрівника-музиканта, яка існує в турецькій та урумській версіях: страждання його нестерпні, але його прекрасна музика перемагає. У новій версії казки будуть задіяні виконавиця урумських народних пісень Аполлінарія Налча і турецький музикант Мустафа Кизилделі.
І нарешті містична Гуцулія, про яку найкраще розкажуть народжені тут, у Верховині та Космачі. Остап Костюк з “Гич Оркестру” і Олег Гна­тів з “Перкалаби” запропонують свою версію мандрівки у потойбіччя.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7484 / 1.55MB / SQL:{query_count}