Місія здійсненна

Організатори фестивалів “Франко Фест” та “Форт.Місія” вирішили об’єднати свої зусилля

“ГИЧ-оркестр”
Львівщина давно відома як у нашій країні, так і за її межами розвиненим фестивальним рухом. Щоправда, досить часто, особливо влітку, перед цільовою аудиторією таких заходів постає питання: куди їхати? Всюди ж не встигнеш… А в нас літні акції просто неба відбуваються буквально одна за одною.  Зважаючи на це, а також на ідейну складову та вищі цілі, які ставлять перед собою організатори,  два молоді львівські мистецькі фестивалі “Франко Фест” і “Форт.Місія” цього року об’єднаються.  Розпочне цю спільну акцію 19-21 липня на фортах Першої світової війни в околицях села Поповичі фестиваль “Форт.Місія”. Після його завершення учасники заходу, митці, їхні друзі та всі охочі впродовж чотирьох днів мандруватимуть визначними місцями до  Нагуєвичів. На кожній із зупинок відбуватимуться різноманітні ідейні арт-акції – літературні події, перформенси, постановки тощо. А після прибуття у кінцевий пункт цього мандрівного шляху – село Нагуєвичі, батьківщину Івана Франка –  26 липня стартує “Франко Фест”, який триватиме до 28 липня і завершить спільну десятиденну акцію.
„Ці амбітні фестивалі організовані молодими людьми з якнайширшими культурними інтересами. Вони вже встигли заявити про себе як відкриті та налаштовані на різні культурні сфери і середовища, – каже координатор літературних проектів МО “Дзиґа”, співорганізатор цієї спільної акції Юрій Кучерявий. – Обидва фестивалі стали мультижанровими, їх організаторів об’єднало бажання працювати із сучасними музикою, театром, літературою, візуальним мистецтвом”.
Програма фестивалів остаточно сформується впродовж наступних двох тижнів, проте вже відомо, що надпотужною їх частиною стануть літературні акції, що поєднають різні покоління українських та зарубіжних письменників у місцях, які стали символічними в історії нашого народу. 
“Мета цих двох фестивалів була і залишається однаковою – популяризація мистецтва і культурне співробітництво. То чому не почати із себе і не зробити щось разом? Щоб ця однакова мета стала спільною. Зробити разом щось для того, аби показати потужність української культури, коли митці та організатори здатні об’єднати зусилля для проведення пошуків нової естетичної якості, – веде далі Юрій Кучерявий. – Врешті, що таке форт? Оборонна споруда. У нашому випадку – оборона мистецтва і літератури від ворогів. Хто скаже, що Нагуєвичі  не форт, який треба захищати, не плацдарм?! Хіба Франко, принаймні для галичан, не наше все?!”
Попри ще не сформовану програму, організатори розкрили деякі секрети музичної частини спільної мистецької акції з поперед­ньою назвою “Франко-місія”. “Наразі ведемо перемовини з виконавцями, але декотрих із них вже можемо назвати, – каже директор фестивалю “Франко Фест” Остап Походжай. – Хочу зазначити, що на “Франко Фесті” вже традиційно виступатимуть лише ті музиканти, що мають у своєму доробку композиції на вір­ші Франка”. З його слів, на фестивалі можна буде почути гурти „КораЛЛі”, Rock-H, „Кому Вниз” і Олега Скрипку. “ГИЧ-оркестр” презентує кілька пісень, у яких хлопці взяли за основу франкові переклади поезій. Харків’яни Anno Domini співатимуть пісні на вірші Франка… івритом, Ніно Катамадзе та  Insight – грузинською, а два гурти лужицьких сербів виконають рідною мовою „Революцьйонера” і „Червону калину”, – анонсує Остап Походжай.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4510 / 3.99MB / SQL:{query_count}