Черемош матиме свій фестиваль!

У Криворівні відбудеться незвична акція, присвячена збереженню природи та культури Карпатського регіону

У Криворівні відбудеться незвична акція, присвячена збереженню природи та культури Карпатського регіону

У вівторок в „Дзизі” Етноклуб Набутків на чолі з його куратором Остапом Костюком презентували новий цікавий захід. Йдеться про незвичний фестиваль горянської та туристичної культури “Черемош-фест”, який триватиме 11 – 12 травня в селі Криворівня, що на Івано-Франківщині. Долучитися до цього дійства зможуть усі – і  туристи, і самі горяни. 

Травень обраний організаторами для проведення заходу недарма, адже це найкращий час для сплавів порогами карпатських річок. Відкриття фестивалю відбудеться в суботу, 11 травня, спільним сплавом Чорним Черемошем дружніх туристичних клубів та громадських організацій. 

Музична складова “Черемош-фесту”  ретельно дібрана і представлена колективами, у творчість яких органічно вплетений народний мелос, передовсім карпатський. У суботу ввечері, 11 травня, виступлять колективи, які використовують у своїй творчості надпотужний саунд: “КораЛЛі”, “Рура”, “Перкалаба” (Івано-Франківськ), “Дримба да Дзиґа” (Київ). А наступного вечора, 12 травня, можна буде почути ті, що мають більш акустичне звучання: для гостей і учасників фесту своїх пісень заграють автентичні гуцульські ансамблі, “Фолькнери” (Київ) і так званий “львівський слід” –  Гич Оркестр та LBB. 

У рамках “Черемош-фесту” ставитимуть рекорд із дримбання. Всі охочі матимуть змогу придбати гуцульську дримбу (один із символів фестивалю) та долучитися до встановлення рекорду. Дримба – один із найпростіших музичних інструментів. Проте гра на ній потребує вміння і навичок, що вимагають тренування  від 5 хвилин до безконечності. В культурах різних народів цей інструмент має різні назви та форми. Встановлення рекорду відбуватиметься на березі Чорного Черемошу, утворюючи ланцюг дримбарів і символічно поєднуючи музичну резонацію з хвилями-вібраціями карпатської ріки.

Неподалік сцени буде наметове містечко, яке охоронятиметься. Організатори фестивалю подбали про необхідну кількість туалетів, вивіз сміття, місце для паркування автомобілів. Є й попередня домовленість щодо розміщення туристів у зелених садибах (приватному секторі). На території проведення фестивалю можна буде купити їжу та напої.  Діятиме мотузковий парк. Крім того, для учасників та гостей “Черемош-фесту” організують трансфер до Криворівні зі Львова та локальніший – до Криворівні з Верховини. 

Акція має не лише розважальну, але й освітню мету. Тому на другий день “Черемош-фесту”, 12 травня, для гостей заходу проведуть лекції, присвячені збереженню природи та культури Карпатського регіону.

Фестиваль відбудеться під егідою Товариства Лева та за сприяння Всесвітнього фонду природи. 

Ось що сказав про “Черемош-фест” його спів­організатор Юрій Досяк: 

“Протягом двох днів учасники та гості фестивалю матимуть змогу зійти на хребти та вершини мальовничих гір Верховини – Білу Кобилу, Кринту, Костричу, і, звичайно ж, Чорногірський хребет  у супроводі досвідчених провідників. У рамках проведення заходу гості ознайомляться з культурою краю, вдихнуть на повні груди чисте гірське повітря, відчують непов­торний смак екологічно чистої трав’яної гірської настоянки”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8182 / 1.55MB / SQL:{query_count}