Музикант із Китаю підкорив серця львів’ян

Піаніст-віртуоз Лю Мінюй – про музичні досягнення та нагороди, навчання та співпрацю з Львівською національною музичною академією ім. М. Лисенка

Піаніст-віртуоз Лю Мінюй – про музичні досягнення та нагороди, навчання та співпрацю з Львівською національною музичною академією ім. М. Лисенка

Твори Петра Чайковського, Людвіга ван Бетховена та Ференца Ліста звучали у виконанні китайського піаніста Лю Мінюя, який нещодавно дав сольний концерт у Львівській  філармонії разом із Симфонічним оркестром Оперної студії ЛНМА ім. М. Лисенка під диригуванням заслуженого артиста України, професора Львівської національної музичної академії ім. М. Ли­-

сенка Яреми Колесси. Юний віртуоз у свої сімнадцять, попри навчання, дуже активно гастролює світом, бо поставив собі за мету підкорити музичний олімп. Цікаво, що у Лю Мінюя незвичний американський стиль виконання, який відрізняється іншим тлумаченням творів, тому програма була особливо цікавою для слухачів. Готуючись до концерту, музикант мав лише дві повні (двогодинні) репетиції з оркестром та невеличку півгодинну репетицію перед концертом. І хоча цей молодий піаніст нашій публіці не знайомий, оскільки у Львові гастролював уперше, в залі був аншлаг. “Для виступу в Україні вибирав ту музику, яку знають у Європі, – каже Лю Мінюй. – Це Концерт №1 для фортепіано з оркестром Чайковського, Соната №21 (“Аврора”) Бетховена, “Кампанелла” Ліста, “Летюча миша” і “Святкування” Штрауса”. Під час візиту піаніста до нашого міста “Пошті” вдалося поспілкуватися з ним. Говорили про музичні досягнення та нагороди, навчання та співпрацю з Львівською національною музичною академією ім. М. Лисенка.

– Коли ви почали грати на музичному інструменті?

– Я народився  в сім’ї музикантів: батько – композитор, мати – вчитель гри на фортепіано в Китаї. Свій перший музичний урок отримав у чотири роки від своєї матері. Фортепіано відразу ж захопило мене. Від десяти років я вже гастролював у США, Японії, Європі, Китаї. В 2003-му мене нагородили золотою медаллю на Сьомому міжнародному форумі молодих піаністів у Японії. В 2005-му я здобув перший приз Шостого конкурсу китайської музики в Японії. У 2010-му – дві нагороди: на 17-му міжнародному конкурсі молодих піаністів у Румунії та другий приз майбутніх зірок Міжнародного конкурсу піаністів у США. В 2012 році виступав у “Лінкольн-центрі” Нью-Йорка і в рамках музичного проекту Всесвітньої продовольчої програми  (Food Program) у Лексингтоні. В моєму виконанні були музична композиція і спів. 

– Чим іще займаєтеся, окрім концертів?

– Навчаюся у класі викладача Ва-Кьонг Біна (Wha-Kyung Byun) в Музичній школі “Walnut Hill” у США, яку заснував Антоніо Віва у 1893 році. Для мене зараз головне – концерти в багатьох європейських країнах. Люблю серйозну музику. Найбільше захоплююсь класичною. Окрім фортепіано, граю на скрипці. Вивчаю англійську, багато часу проводжу за читанням книг з історії та культури різних країн і мрію обов’язково в них побувати. 

– Розкажіть про вашу співпрацю з Львівською національною музичною академією? 

– До Львова мене запросив міжнародний відділ  Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, завіду­вачем якого є заслужений діяч мистецтв України Остап Майчик. Мої перші враження – це захоплення старовинною будівлею консерваторії. Студенти тут займаються серйозно. Побачив кожен клас. Там є роялі, і  це дуже добре. На сьогодні в академії навчається 69 студентів з інших країн, з них понад шістдесят з Китаю. Між Китайською Народною Республікою  та Львівською національною музичною академією існує співпраця. 

– Вам сподобався Львів?

– Львів мене захопив. Центральна частина міста цікава своєю історією, культурою, яка контрастує із сучасною культурою Японії, США. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9237 / 1.56MB / SQL:{query_count}