“Моє життя незвичне і яскраве – я його таким творю!”

Наталія Дитюк, заслужена артистка України, солістка Львівської філармонії, – про концертну програму до ювілею Сергія Рахманінова та власну творчість

Наталія Дитюк, заслужена артистка України, солістка Львівської філармонії, – про концертну програму до ювілею Сергія Рахманінова та власну творчість

Наступної середи, 20 березня, виповнюється 140 років з дня народження геніального російського композитора, неперевершеного піаніста, диригента Сергія Васильовича Рахманінова. З цієї нагоди сьогодні, 14 березня, о 19.00 Львівська філармонія презентує програму під назвою “Какое счастье”, створену з творів композитора. 

Романси виконуватимуть солістка Львівської філармонії, заслужена артистка України Наталія Дитюк та концертмейстер Олена Мацелюх. Напередодні концерту Наталія Дитюк розповіла про концертну програму до ювілею композитора, геній Рахманінова та власну творчість.

– Скажіть, будь ласка, що для вас означає програма “Какое счастье”?

–  Це реалізація моєї мрії! Виконувати музику Сергія Рахманінова для мене велика честь і ще більша відповідальність. Ці 19 романсів, із яких складається програма, є драматично наповненими та достатньо непростими для вокаліста й піаніста з різних причин. Я маю велику підтримку, розуміння з боку мого концертмейстера Олени Мацелюх, яка творить разом зі мною цю прекрасну музику. Хочеться, щоб люди спеціально прийшли послухати, як через поезію та музику можна красиво розповісти про прекрасні почуття і все, що у людини може бути з ними пов’язано. Дякую композитору за його геній!

– Прошу сказати, чим праця у філармонії є цікавою для вас?

– Тут я є вільним худож­ником! Усе, чого прагне ду­ша, можна втілити в реальне життя через голос, музику композитора, поезію, концертну програму з оркестром тощо. Це також можливість працювати з різними диригентами, оркестрами, індивідуально у партнерстві з різними інструментами. Це поле для фантастичних втілень найсміливіших проектів. У цьому зацікавлений директор філармонії Володимир Сивохіп, який підтримує різні новації і робить все для розвитку культури в цілому, власне організації та колективу.

– А як долаєте труднощі, якщо вони з’являються?..

– З усмішкою, приймаючи їх. Є хороше прислів’я: “Все, що не робиться, на краще”. Сприймаю труднощі як ще одну сходинку до вдосконалення себе як людини і митця.

– Пані Наталіє, а яке воно для вас – життя артиста? 

– Моє життя є незвичним, неординарним, цікавим, насиченим і яскравим! Я його таким творю, бо таким уявляю. 

ДОВІДКА

Наталія Дитюк – сопрано. Народилася у м. Стрий на Львівщині. Навчалась у Ленінградській державній консерваторії 

ім. М. Римського-Корсакова по класу сольного співу. З 2000 р. працює солісткою Львівської обласної філармонії. Співпрацює з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії та Академічним камерним оркестром “Віртуози Львова”.Співпрацює з симфонічними оркестрами України. Учасниця багатьох фестивалів. Гастролює Україною та Європою. Заслужена артистка України.

Олена Мацелюх – фортепіано. Народилася на Львівщині. У 1996 р. закінчила Львівську державну музичну академію 

ім. М. Лисенка у класі професора М. Крих-Угляр. Із 2000 р. працює концертмейстером у Львівській філармонії. Концертує як піаністка, органістка та клавесиністка, акомпанує солістам-вокалістам. Виступає у складі Академічного симфонічного оркестру та Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”.

Учасниця міжнародних музичних фестивалів “Контрасти” і “Віртуози”, мистецького проекту “Нова музика в Україні”. Гастролювала в Польщі, Данії, Німеччині, Угорщині, Швейцарії. Лауреат Гран-прі міжнародного конкурсу в м. Добре Място (Польща, 2003, 2006 роки). Солістка-органістка Будинку органної та камерної музики.

ДО ТЕМИ

Олена Мацелюх про концертну програму:

“Це не перша наша з Наталею програма з творів Сергія Рахманінова. Я щаслива, що виконую його музику, бо дуже її люблю. А його романси – це окрема сторінка у моєму житті, адже його мелодичні лінії глибоко вражають мою душу. І що більше його творів я виконую, то більше розумію, якими глибокими, змістовними та непростими вони є. На мою думку, вони є складними для виконання як для соліста-вокаліста, так і для піаніста. Але ми ними живемо і живемо в них.

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8177 / 1.57MB / SQL:{query_count}