Європейське кіно… про Україну

Із 7 по 13 лютого у львівських кінотеатрах –  новий повнометражний фільм Валентина Васяновича “Звичайна справа”

Із 7 по 13 лютого у львівських кінотеатрах –  новий повнометражний фільм Валентина Васяновича “Звичайна справа”

Державне агентство України з питань кіно та продюсерський центр “Інсайт­Медіа”  розпочинають сезон українських кінопрем’єр. Відкриє його повнометражна дебютна стрічка режисера Валентина Васяновича “Звичайна справа”, знята в кращих традиціях європейської комедії, що розповідає про життя українців. Фільм, який заслужив схвальні відгуки кінокритиків і був показаний на  престижних світових кінофорумах, уже з 7 лютого можна буде побачити в кінотеатрах Києва, Львова, Луцька, Одеси, Харкова, Дніпропетровська, Херсона, Івано-Франківська, Тернополя, а також Золочева і Трускавця. 

“Звичайна справа”, зі слів дистриб’юторів (продюсерський центр “Інсайт­Медіа”),  це лише початок. Адже у 2013 році в український прокат потраплять щонайменше три нові фільми.  Серед них  різдвяна історія “Креденс” режисера Валентина Васяновича та сімейний пригодницький фільм  “Іван Сила” режисера і актора Віктора Андрієнка. Таким чином, всього за рік на українські екрани вийде стільки стрічок, скільки зняли за попередні десять. Один із продюсерів  – дистриб’ютор Володимир Філіппов  – сподівається, що українське глядацьке кіно розвиватиметься й далі, а “Звичайна справа” стане першим кроком до цього.  

Кінострічка Васяновича вийшла в прокат у 38 копіях, серед яких 13 кінокопій і 25 DCP (Digital Cinema Package). А вже наступного дня після прем’єри фільм повезуть на кіноринок міжнародного кінофестивалю в Берліні (друк усіх копій і презентацію в рамках Берлінале профінансувало Державне агентство України з питань кіно).

У Львові “Звичайну справу” можна буде подивитися до 13 лютого включно в мережі “Кінопалац”. Сеанси: щодня о 9.30 (Кінопалац); 10.00 (Кінопалац ім. О. Довженка); 9.50, 13.30 і 17.20 (“Копернік”) та в кінотеатрі “Планета Кіно” IMAX (10.30, 12.15, 14.00, 15.45, 17.30, 19.15, 21.00 і 22.45 щодня) 

 

“Звичайна справа”. Жанр: комедія. Рік випуску: 2013. Країна: Україна. Продюсери: Ія Мислицька, Володимир Філіппов. Сценаристи: Валентин Васянович, Ія Мислицька, Мачей Собещанський, Малгожата Собещанська. Режисер: Валентин Васянович. Музика: Костянтин Бушинський, Олександра Морозова, Валентин Васянович. Оператор-постановник: Юрій Дунай. Ролі виконують: Тарас Денисенко – Толик, Віталій Лінецький – Славко (друг Толика), Леся  Самаєва  – дружина Толика, Семен Фурман – лікар (колега Толика).

Головного героя, продовжувача сімейної династії лікарів Толика, виганяють з роботи за бійку з пацієнтами. Герой вважає цю подію добрим знаком, щоб розпочати нове життя. Нарешті збудеться його мрія стати “вільним поетом”, а якщо пощастить – навіть відомим, адже вірші він пише, і непогані. Дуже приємно, що в цей час нагодиться давній друг Толика Славко, який знає все: в чому сенс життя, як заробити гроші, як стати щасливим… Він утягує головного героя в низку абсурдних ситуацій, у яких той втрачає майже все, що мав. Імовірно, саме драматичні події в родині та пригоди зі Славком стануть поштовхом до написання справді гарних віршів, які згодом увійдуть до збірки.

Фільм брав участь у міжнародній та національній конкурсних програмах ІІІ Одеського МКФ і був удостоєний Спеціальної згадки міжнародного журі з формулюванням “За крок до відродження українського кіно”; здобув нагороду “Дон Кіхот” від Міжнародної федерації кіноклубів (FICC).

 

КОМЕНТАРІ

Віталій і Дмитро Капранови, письменники, видавці, громадські діячі:

Валентин Васянович, режисер: 

- Були на прем'єрі. З приємністю довідалися, що нас озвучував сам Олександр Ігнатуша! До речі, ми з ним разом знімалися у "Томущопройшовкрізьвогонь". А у "Звичайній справі" блиснув Михайло Іллєнко. Так що тяглість процесу забезпечена. Ось так. А ще згадали, що колись на "Відкритій ночі" Лесі Самаєвій давали приз за найкращу жіночу роль. Це була короткометражка "Гунька". Тут вона у всьому блиску. Денисенко  - монстр у доброму сенсі слова. Фільм про пошуки себе в кризі середнього віку і про "крейзі" нашого часу. Рекомендуємо! - Це, безперечно, трагікомедія. Фільм про кризу середнього віку. У 40 років головний герой вирішує почати життя заново, і бачимо, що з цього вийшло... На Одеському фестивалі публіка була різна, але всі сміялися там, де потрібно, і добре сприйняли фільм. Показували цю стрічку й на кінофестивалі у Тернополі. Глядачі казали, що вийшло європейське кіно... про Україну.

Володимир Філіппов, керівник продюсерського центру "ІнсайтМедіа":

 
- Фільм мав би бути цікавий полякам, шведам, фінам, норвежцям... Адже питання, які порушив Васянович, дуже для них схожі й актуальні. Сподіваємося на прокат у цих країнах. Зрештою, випускник Школи Анджея Вайди, Васянович, створив справжнє європейське кіно...  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7390 / 1.6MB / SQL:{query_count}