“Різдвяна містерія” в серці міста

Тільки у Львові 7 січня – рекордна коляда, святковий мюзикл просто неба і… “колядоке”

Тільки у Львові 7 січня – рекордна коляда, святковий мюзикл просто неба і… “колядоке”

Цьогорічне Різдво у Львові багате на розмаїті події. Одна з них – феєрична “Різдвяна містерія”, яка в понеділок, 7 січня, п’ять годин поспіль (з 16.00 до 21.00) триватиме в самісінькому центрі міста – на площі біля пам’ятника Адамові Міцкевичу. 

Розпочнеться вона з традиційних зимових забав, популярних на українських вечорницях. Їх проводитимуть артисти балету “Життя” під керівництвом Ірини Мазур, які розважатимуть львів’ян і численних туристів танцювальними майстер-класами. Зокрема, навчать давнього українського танцю “Метелиця”, під час якого всі присутні водитимуть хоровод. Окрім того, “Життя” запропонує публіці поспівати у “колядоке” (замість популярного караоке). А на великому світлодіодному екрані транслюватимуть відеоподорожі в минуле, аби показати, як у Львові святкували Різдво в середньовіччі, ХІХ та ХХ століттях...  

Усі, хто 7 січня прийде на площу біля пам’ятника Адамові Міцкевичу, долучаться до оригінального різдвяного флеш-мобу. Публіці роздадуть 1715(!) дзвіночків  і запропонують усім миром задзеленчати так, щоб вигнати зі Львова зло й усяку нечисть. Недарма в чарівну силу дзвонів українці вірили з давніх-давен. А під час святкування Різдва-2013 у Львові таким ритуалом ще й запалять традиційну різдвяну зірку. Не обійдеться “Різдвяна містерія” й без рекорду. За задумом організаторів масштабного святкування по-львівськи, численна публіка своїм багатоголоссям поставить рекорд наймасовішої коляди. 

Кульмінацією “Різдвяної містерії” стане презентація першого в Україні однойменного різдвяного мюзиклу просто неба. Режисер-постановник святкового дійства – керівник балету “Життя”, заслужена артистка України Ірина Мазур – взяла за основу сценарію львівські вертепи 1930-40 років. Але осучаснила традиції. Таким чином “Різдвяна містерія” перетворилася на видовищне танцювально-театралізоване шоу з традиційними та авторськими колядками. Завдяки хореографічному лібрето оживе різдвяна шопка. Дивуватиме мюзикл і несподіваними зірковими перевтіленнями. Усучасному вертепі “Голос країни” Павло Табаков зіграє Ірода, Наталка Карпа – Чортицю, Лілія Ваврін – Пастушка, Назар Савко – Жида, Андрій Заліско – Царя, а Олеся Киричук та Ірина Доля – ангелів. Артисти балету “Життя” під час мюзиклу змінюватимуть костюми понад десять(!) разів: наприклад, з нечисті в почті Наталки Карпи перетворяться на військо при цареві Іродові.

Проте зимові свята не закінчуються по Різдві. І вже 12 та 13 січня  у центрі Львова відбудеться серія веселих “Вечорниць” за участі балету “Життя”.

У дні перед Старим Новим роком на львів’ян і туристів чекають танці, жарти, забави, навіть особливий кулінарний майстер-клас.

За три години “Вечорниць” їх головні дійові особи – артисти, зодягнені в колоритні костюми – проводитимуть для всіх охочих різноманітні конкурси, забави, танцюватимуть, жартуватимуть… Одне слово, веселитимуть львів’ян і гостей міста Лева в найкращих традиціях українських вечорниць, які свого часу були для молоді чи не єдиною нагодою розважитися, а також знайти собі пару. Балет Ірини Мазур взявся відродити й давні обряди українців: кусання калити, водіння Кози… Не обійдеться під час новітніх “Вечорниць” і без сучасних розваг. Приміром, особливою забавою на них стане майстер-клас із приготування гарячого пива за вельми оригінальними рецептами. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7411 / 1.56MB / SQL:{query_count}