All that Jazz

До 17 грудня, в нашому місті триває ХІІ Міжнародний фестиваль “Jazz Bez”

До 17 грудня, в нашому місті триває ХІІ Міжнародний фестиваль “Jazz Bez”

У Львові стартував ХІІ Міжнародний джазовий фестиваль “Jazz Bez”. Цьогоріч він триватиме  з 7 по 17 грудня ще у 15-ти містах України та Польщі. Це своєрідний транскордонний музичний марафон. Родзинкою фестивалю є поєднання максимальної кількості джазових стилів: swing, fusion, bebop, jazz rock, funk, cool, free jazz… 

На старті фестивалю у Львівській філармонії любителі джазу мали нагоду послухати українсько-португальський колектив “Sonic Forecast” (Тарас Баковський – саксофон, Юрій Середін – фортепіано, Андрій Арнаутов – контрабас та Luis Candeias – барабани).

Завершив програму першого дня українсько-російсько-британський колектив “Meeting of sounds”, до складу якого увійшли: Сергей Лєтов – людина-легенда, одна з центральних постатей радянського андеграунду, мистецької, музичної та психологічної альтернативи, саксофоніст Юрій Яремчук – заслужено вважається патріархом української імпровізаційної музики та один з найвідоміших у Європі імпровізаційних вокалістів та фрі-джазовий трубач Philip Minton. Разом із зірками виступили гітаристи – брати Сергій та Дмитро Радзецькі.

Упродовж фестивалю джазуватиме більше 100 музикантів зі  США, Канади, Ізраїлю, Німеччини, Швейцарії, Великобританії, Португалії, Росії, Литви, Словаччини, Польщі та України.

Особливу увагу варто звернути на “Кінець світу”, який у Львові відбуватиметься 12 грудня у середу в обмежений відрізок часу – з 22.00 до 02.00 – і на виокремленій території – у Львівській філармонії і клубі “Культ”. До  просторово-музичного проекту “Кінець світу 12.12.12” долучилися: Ensemble Nostri Temporis (сучасна класична музика), Meeting of sounds (імпровізаційна музика легенди російського андеграунду Сєргєя Лєтова, засновника українського фрі-джазу Юрія Яремчука, київських гітаристів братів Радзецьких та шаленого британського вокаліста Філа Мінтона), Marinita Trio & Perelman (орієнтальний спів Марини Захарової та мелодії уду і бузукі Аміра Перельмана з Ізраїлю), Igor Hnydyn \ Anastasija Litvinyuk  & Jazz Club.Lviv, Drymbient (дримбово-лірницькі електроакустичні експерименти Любка МаріаSonic Forecast (UA, PT),  ConstantY (ансамбль сучасної музики), Sonic Forecast (контрабасист Андрій Арнаутов, піаніст Юрій Середін, саксофоніст Тарас Баковський та португальський барабанщик Luis Candeias), “DrumТиатр” (симбіоз музики, літератури, театру і відео), художниця Гриця Ерде, поети Юрій  Іздрик, Гриць Семенчук, Галина Крук, Мірек Боднар та інші адепти.

Але повернімося до самого фестивалю. До 17 грудня у Львові джаз лунатиме у стінах філармонії, JazzClub.Lviv, клубах “Picassо” та “Культ”. Квитки на фестиваль вартістю від 60 до 120 грн можна придбати  у касах Львівської філармонії, клубі “Picasso” та у галереї “Дзиґа”.

ДОВІДКА

“Jazz Bez” – транскордонний музичний марафон, котрий щороку єднає довкола джазу десятки виконавців та тисячі слухачів із культурних центрів України і Польщі.“Jazz Bez” є найбільш масштабним, тривалим та досвідченим джазовим фестивалем України. Від початку фестивалю у 2001 році у Львові та Перемишлі, джазова федерація розрослася вже на п’ятнадцять міст, відбулися сотні концертів, на фестивалі утворилися десятки міжнародних проектів, а кількість музикантів, що грали на “Jazz Bez” перейшла за тисячу.  

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8019 / 1.55MB / SQL:{query_count}