Мода ХІХ століття

Уперше в місті Лева відкрили виставку старовинного дамського вбрання та аксесуарів

Уперше в місті Лева відкрили виставку старовинного дамського вбрання та аксесуарів

Сьогодні, 4 травня, о 16.00, у Національному музеї ім. Анд­рея Шептицького (просп. Свободи, 20) представлять виставку “Модний салон XIX століття” – унікальну колекцію автентичних старовинних суконь та аксесуарів, що були модними 150-200 років тому. Експозиція складається з майже 40 модних раритетних ансамблів першої половини ХІХ – початку ХХ ст. з приватної збірки колекціонерки киянки Марини Іванової. 

Це виняткове зібрання, аналоги якого є лише в поодиноких музеях світу. Свою колекцію Марина Іванова поповнювала упродовж майже 30 років. Окрім розкішних, оздоблених мереживом суконь, спідниць, блузок, накидок, у колекції представлено й оригінальні аксесуари – близько сотні вишуканих капелюшків і сумочок, десятки парасольок, пар взуття, віял тощо.  

ДОВІДКА

У рамках виставки “Модний салон  XIX століття” заплановано фотопроект Юрія Тітовця “Історична реконструкція львівської сецесії”. “Ця виставка – експресивне відтворення однієї з  вечірок, якими славився Лемберг наприкінці ХІХ століття; жваве обговорення модних новинок з Парижа; захопливе перечитування цікавих книг з усієї Європи; бурхливе життя, сповнене інтриг, хвилювань, радості та вічного кохання”, – анонсували фотоподію організатори. 

Цікаво, що сама Марина Іванова називає себе “рабинею колекції”, адже зберігає цей направду історичний скарб у звичайній квартирі. Проте жінка намагається створити для одягу особливі “музейні” умови – із необхідною вологістю та температурою повітря та обов’язково без доступу прямого сонячного світла. Також колекціонерка власноруч виготовляє відповідні манекени, оскільки на сучасні аналоги тогочасний стрій надягнути неможливо – обсяг талії, за канонами моди тієї епохи, дорівнював 55 см! 

За роки колекціонування Марина Іванова стала справжнім експертом у галузі моди та знавцем історичного костюма, адже серйозно вивчала спеціалізовану літературу, збирала модні журнали позаминулого та минулого століття. Відтак сьогодні власниця колекції може безпомилково деталізувати будь-яку модель того часу. 

Своє унікальне зібрання Марина Іванова доповнює предметами, що були обов’язковими в гардеробі кожної світської дами. До прикладу, металевими скринями, що герметично закриваються, запобігаючи прониканню вологи. Їх використовували для перевезення капелюшків під час подорожей кораблем. Є в колекції і предмети, що передають тогочасні культуру та витонченість у побуті, зокрема – стильний дитячий велосипед у вигляді коника і ще багато інших речей. 

Експозиція старовинного дамського вбрання та аксесуарів “Модний салон XIX століття” діятиме упродовж травня та червня. 

P. S. Також у рамках виставки відбудуться лекції з історії моди, які проведуть власниця колекції Марина Іванова та відомий історик моди та телеведуча  Наталія Рєзанова, авторка книг з історії костюма, а також перегляд фільмів, концерти камерної музики, показ сучасних моделей одягу. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7539 / 1.56MB / SQL:{query_count}