Геній рисунка й композиції

На виставці представлені роботи Тараса Драгана, які він виконував у студентські роки та одні з останніх графічних робіт.

На виставці представлені роботи Тараса Драгана, які він виконував у студентські роки та одні з останніх графічних робіт.

А ще – керамічні роботи митця та академічні рисунки студентів Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша, виконані під керівництвом майстра.
Викладач, культурний діяч, автор навчальних прог­рам Тарас Драган, пропрацювавши багато років у коледжі декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша, зробив вагомий внесок у розвиток мистецтва не лише у Львові, але й за його межами. 
“Тарас Драган багато творив, мав добре серце й усі свої ідеї та знання віддавав молодим. Не боявся вчити, дарував учням усе те, чим наділила його природа. Ніколи не виконував чогось за студента, цінував кожну особистість, а з тими що не давали собі ради, міг довго спілкуватися, розкриваючи й обґрунтовуючи їх зміст певних думок. Не раз ескізування починалося із прослуховування музики Бетховена, Вівальді, Чайковського. Прослухавши фрагмент музичного твору, студент повинен був відтворити різні стихії й звуки природи: грозу, вітер, шум води, спів птахів тощо”, – розповіла мистецтвознавець Скринник-Миська Дарина.
“Мистецтво – це забава, яку потрібно усвідомлювати, не напружуючись, але для цього потрібна грамота, що охоплює всі нюанси професійної науки”, – любив казати Тарас Драган. 
Учні великого майстра згадують, що дуже дорожили його порадами, бо для них вони були не просто потрібні, а неоціненні.”Перейняти глибоко індивідуальний досвід Драгана не міг ніхто, а от навчитися мислити, втілювати й реалізовувати його науку – це був і є обов’язок кожного, хто поважає і любить мистецтво. Він казав: “Людина людину не може наслідувати, художник художника також, але розвивати у собі індивідуалізм, реалізовувати особисті зусилля, навіть ціною непосильної праці, потрібно”. Ці засади великого вчителя залишаються актуальними і донині”, – зазначає  Оксана Роюк-Багринівська, викладач-методист коледжу ім. І. Труша.
Відвідати експозицію пам’яті Тараса Драгана можна 22 лютого у Палаці мистецтв.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8010 / 1.54MB / SQL:{query_count}