Відродження давньої музики

Щомісяця у місті Лева проводитимуть безкоштовні концерти автентичної української пісні

Щомісяця у місті Лева проводитимуть безкоштовні концерти автентичної української пісні

Серію концертів започатковує гурт автентичної музики “Коралі”. Як повідомили організатори, вхід на концерти буде безкоштовним, що, на їхню думку, мало б сприяти популяризації якісної української музики. 

“Ми – українці й мусимо любити автентичну українську пісню, бо вона неповторна та чарівна. Звичайно, не всі можуть собі дозволити відвідувати концерти навіть за невелику ціну, тому ми хочемо зробити наші концерти безплатними, щоб до них могли долучитися як студентська молодь, так і старші люди, тобто всі, хто захоче слухати нашу, українську, музику, купатися у ній, любити її. Важливо бути українцем у душі, а не тільки на словах”, – сказала організатор концерту Галина Похилевич.

До слова, перший такий концерт – “Коралівські вечорниці на Стрітення” відбувся учора, 15 лютого, в Палаці мистецтв. Упродовж вечора було багато співів і танців, які виконували провідні гурти Львова, зокрема, вже згадані “Коралі”, гурт автентичного співу “Родовід”, дівич-фольк-гурт “Ружа трояка” та “Йорий Клоц”.

Ініціатор концертної серії – гурт “Коралі” – був заснований у 2001 році у Львові. Мета створення – відродити та продовжити народну музичну традицію, оживити старовинні мелодії, більшість яких записані самими учасницями гурту в багатьох фольклорно-етнографічних експедиціях. У репертуарі колективу багато обрядових та необрядових народних пісень із різних етнографічних регіонів України. Деякі з них виконуються у супроводі музичних інструментів (скрипка, телинка, бубон, дзвіночки). Пісні, які входять до репертуару колективу, відтворюють діалектичні особливості мови різних регіонів України та манери співу.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7630 / 1.53MB / SQL:{query_count}