Кожна картина має свій шифр

У галереї “Зелена канапа” відкрилася виставка робіт львівського художника Ігоря Романка

У галереї “Зелена канапа” відкрилася виставка робіт львівського художника Ігоря Романка

Він не пише портрети на замовлення, на його картинах – лише ті особистості, котрі мають на нього чималий вплив і, як він сам каже, змінюють його на духовно-чуттєвому рівні. Однією з таких постатей є поет Богдан-Ігор Антонич. 
На думку живописця, Антонич – найгеніальніший український поет, слово якого надихає творити. Публіка належним чином оцінила представлений на виставці портрет поета. Крім того, Ігор Романко створив картину, яка є своєрідною ілюстрацією до вірша Антонича “Запрошення”: 
Вже спалюється день на вугіль ночі,
росою вечір трави з попелу полоще,
і ляк, мов свердел, твоє серце точить,
і місяці ті згублені полошить.
Самітний друже, мов у ночі пояс,
ти в таємничість світу оповитий.
В цей вечір весняний ходи зо мною
в корчмі на місяці горілку пити.
Чималу увагу відвідувачів також привертає картина, на якій зображено Олега Скрипку в образі Мамая. Цей портрет представлено на виставці невипадково – лідер гурту ВВ входить до списку тих особистостей, які спонукають Ігоря Романка до творчості. Так, ранній репертуар рок-гурту не залишає байдужим художника й донині. За словами самого мистця, є люди, які допомагають йому краще відчувати себе та світ довкола: зокрема, Антонич – словом, Скрипка – музикою. 
“Портрети Ігоря Романка – свого роду пам’ятники тим людям, яких він пише. Мені імпонує, що він зображає людину як особистість, сповна відображаючи її духовний світ”, – розповіла “Пошті” директор галереї “Зелена канапа” Олеся Домарадзька. Варте уваги, що кожна експонована робота з цієї виставки має своє символічне значення, свій шифр. Скажімо, картина, на якій зображено акордеон. Коли дивишся на неї, виникають відповідні музичні асоціації. Так само багато варіантів трактування картини, на якій – річка і два береги. Людська фантазія є безмежною, і хтозна скільки ще інтерпретацій зображеного криється у творах львівського майстра…
В усіх представлених роботах є дещо спільне – дерева. Саме цей своєрідний символ життя художник зобразив на всіх картинах. І як він сам розповів, робить це не спеціально. Жартує, мовляв, вони самі його наздоганяють на полотнах.
Творчість львів’янина Ігоря Романка має чимало прихильників. Це вкотре засвідчили численні відвідувачі галереї, серед яких були й знані мистці міста Лева. Зокрема, Борис Буряк, заслужений художник України, член академічного сенату Римської академії сучасного мистецтва, назвав Романка біблійним художником. “Це вже сформований митець, який знайшов власний неповторний стиль та свою тематику в живописі”, – сказала Олеся Домарадзька.
Виставка, яку пропонує “Зелена канапа”, є не просто символічною, але й натхненно-одухотвореною. До неї увійшли 17 живописних робіт, які автор створив упродовж останніх кількох років. Побачити портрети, а також натюрморти та пейзажі у виконанні Ігоря Романка можна до 29 січня в галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7). 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8642 / 1.56MB / SQL:{query_count}