“Юрко Іллєнко – Апостолові Петру”

У Львові розпочався “Тиждень кіно Юрія Іллєнка”, під час якого репрезентували останню книжку відомого кінорежисера

У Львові розпочався “Тиждень кіно Юрія Іллєнка”, під час якого репрезентували останню книжку відомого кінорежисера

До міста Лева завітало сімейство Іллєнків: дружина Юрія Іллєнка Людмила Єфименко та сини – Пилип і Андрій. Причиною візиту стали кінопокази вибраних картин Юрія Герасимовича та репрезентація його книжки “Юрко Іллєнко – Апостолові Петру”.
Родзинкою фестивалю кіно є картина “Молитва за гетьмана Мазепу”, яка за життя автора так і не побувала на широкому екрані. Незадовго до смерті Іллєнко-старший зробив нову версію цього фільму – створив сучасну звукову доріжку в багатоканальному форматі. Крім того, було додано позакадровий коментар автора, що дає пояснення до сюжету фільму. Стрічку про Мазепу вирішили представляти разом з іншими кіношедеврами Юрія Іллєнка, які, до речі, сам автор вважав своїми найкращими роботами. Мова про “Тіні забутих предків”, “Криницю для спраглих”, “Вечір на Івана Купала”, “Білого птаха з чорною ознакою”, “Лісову пісню. Мавка”, “Легенду про княгиню Ольгу” та “Лебедине озеро. Зона”. 
За радянських часів фільми відомого кінорежисера вважали “шкідливими”, бо вони нагадували українцями про національну ідентичність. Саме через це фільм “Молитва за гетьмана Мазепу” свого часу був заборонений. “Сьогодні ми робимо все можливе, щоб максимально популяризувати цю стрічку. Я переконаний, що чим більше українці цікавитимуться шедеврами української культури, тим більше зростатиме національний дух України”, – розповів Андрій Іллєнко.
Як з’ясувалося, привезти кінематографічний доробок до Львова – справа не з легких. Лише самі переговори з місцевими кінотеатрами тривали близько дев’яти місяців. “На жаль, український продукт змушений долати складні перешкоди на шляху до наших людей”, – сказав Пилип Іллєнко. 
Варто згадати, що коли Юрію Герасимовичу забороняли знімати фільми, він брався за літературу. “Юрко Іллєнко – Апостолові Петру” –  книжка, де автор дає оцінку собі, своїм вчинкам, своєму життю. “У книзі багато заглиблень в історію України, присутній аналіз певних подій. Тому я вважаю, що це книжка про Україну, показану через особистість Юри”, – розповіла дружина кінорежисера. Літературна спадщина є дуже важливою для того, аби у повній мірі пізнати усю глибину та геніальність Юрія Іллєнка. Однак мовознавець Ірина Фаріон вважає, що митець ще не до кінця зрозумілий українцям: “Іллєнко наразі не прийшов у наше суспільство в усій своїй красі”. Зазначимо, що “Тиждень кіно Юрія Іллєнка” – такий собі пересувний фестиваль. Фільми, що зараз показують у нас, попередньо були репрезентовані у семи містах України: Києві, Харкові, Івано-Франківську, Дніпродзерджинську, Каневі та Вінниці. До речі, за спостереженнями братів Іллєнків, на кінопоказах у цих містах представники молоді становили близько 60% глядачів. Львів’яни матимуть можливість переглянути фільми з доробку генія українського кінематографа до 11 грудня
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7531 / 1.56MB / SQL:{query_count}