Вечір музичних фантазій

Розпочався найочікуваніший фестиваль джазу “Jazz Bez”

Розпочався найочікуваніший фестиваль джазу “Jazz Bez”

Ось і настав ключовий музичний момент цієї зими – ХІ міжнародний джазовий фестиваль “Jazz Bez” оголошено відкритим! Хоча офіційне урочисте відкриття свята відбулося учора, деякі колективи почали виступи ще раніше. Отож, у четвер у стінах Порохової вежі пройшов вечір сучасної авангардної музики.

Концерт розпочали гості з Києва – ансамбль “Ensemble Nostri Temporis”, який уже неодноразово приїздив до нашого міста. На “Jazz Bezz” хлопці виступили уперше, й для такого особливого випадку підготували цікавий проект “Музичні приношення Малеру”. Музику написали п’ять сучасних композиторів з України та Польщі: Олексій Шмурак, Максим Коломієць, Богдан Сегін, Маттіас Кранебіттер та Даніель Мозер. Музиканти одразу попередили, що джазу того вечора слухач не почує, адже вони вирішили потішити слухачів нетрадиційною та оригінальною музикою. Ансамбль виконав кілька композицій настільки тихо, що присутні у залі дослуховувалися до того, що відбувається на сцені. То був цікавий мікс музики та тиші, й хтозна, чого було більше. Музику створювали на гобої, валторні, контрабасі, фортепіано. “У своїй творчості ми намагаємося не заглиблюватися в академічне дослідження, а звертатися безпосередньо до непідготовленої аудиторії”, – сказав Олексій Шмурак. 

У другому відділенні концерту виступали не менш непередбачувані митці. Львів’ян та гостей міста розважали й водночас дивували чотири музиканти із загадковою програмою “Sound in space” – імпровізаційна музика об’єднала патріарха українського фрі-джазу Юрія Яремчука, польського басиста Рафала Мазура, перкусиста  Метека Горку та саксофоніста Іллю Бєлорукова.

Ще колись Оскар Вайльд сказав, що мистецтво – найбільш глибока форма індивідуалізму, будь-коли знана людством. І це дійсно так. Музика, яку запропонували відвідувачам у переддень відкриття “Jazz Bez”, – незвична, оригінальна та дуже особиста. Під її звуки хочеться заплющувати очі й фантазувати. Розслабившись, чути тихеньке тьохкання птахів, рев диких звірів, сигнали машин, нічне хропіння тощо. І вчувається, мабуть, кожному різне... 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8632 / 1.54MB / SQL:{query_count}