Новини культури: телеграф

Паризькі “Українські сезони”

У Парижі з нагоди 20-ї річниці незалежності України відкрили виставку “Українські сезони”. Тут представлено роботи українських художників, зокрема Марії Приймаченко, Галини Григор’євої, Віктора Севастьянова та скульптора Олега Пінчука. В урочистому відкритті вернісажу взяли участь високоповажні представники України та Франції. 

Дивосвіт мелодій

У четвер, 3 листопада, до Львова завітає Наталія Грановська – столична співачка, лавреат конкурсу “Мистецтво ХХІ століття”. Її неперевершений голос мецо-сопрано подарує львів’янам незабутній вечір “Дивосвіт мелодій: від бароко до сучасності” (вул. С. Бандери, 8). У програмі концерту, що відбудеться у Будинку органної та камерної музики, – старовинні барокові арії у супроводі органу, а також вокальні шедеври української класики у супроводі струнного квартету.

У Кенії показали кіно про козаків

Днями у Кенії відбулося закриття Шостого міжнародного кінофестивалю, що тривав протягом тижня в столиці держави – місті Найробі. Як повідомило Посольство України в Кенії, фестиваль завершився українською кінострічкою “Козак Мамай”. На заході були представлені роботи з 50 країн світу, до того ж українську творчість там було представлено вперше. “Кінокартина “Козак Мамай” – це екранізація трьох старовинних легенд XVI ст. – двох українських і татарської. Це поетичне кіно для розумного глядача”, – каже український посол.  Після перегляду “Козака Мамая” кенійський кіно-продюсер, організатор фестивалю Боб Ніянжі висловив захоплення фільмом: “Надзвичайно цікава картина. Бездоганна операторська робота. Фільм яскравий, поетичний, зрозумілий без слів. Цікаво було б попрацювати з українськими кіно-художниками”. Фільм “Козак Мамай” 2003 року випуску вже встиг зібрати численні нагороди. У 2005-му кінокартина висунуто на нагороду Американської академії кіномистецтва “Оскар” в номінації “Кращий зарубіжний фільм”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8581 / 1.53MB / SQL:{query_count}