Новини культури: телеграф

До Дрогобича за франківським живописом

У місті Юрія Котермака відкриється виставка художниць із Івано-Франківська.
У Дрогобицькому палаці мистецтв музею “Дрогобиччина” відбулося урочисте відкриття виставки живопису Світлани Хміль та Оксани Мельничук. Світлана Хміль представить на виставці живопис і графіку. Її філософські натюрморти повертатимуть глядачів у світ дитячої безпосередності. Оксана Мельничук виносить на огляд іконопис на склі.

Співаник для студентів

У неділю, 23 жовтня, у Новояворівську Студентське братство ЛНУ ім. І. Франка проведе презентацію “Співаника Студентського братства”. На сьогодні це найповніший україномовний молодіжний збірник пісень з акордами, що побачив світ силами Студентського братства у квітні цього року. Про це повідомили організатори. 
До нового “Співаника” увійшли 226 творів, серед яких авторські та найкращі зразки народних, повстанських, пластових і студентських пісень. Над його наповненням та оформленням члени братства працювали самостійно. “Ми часто збираємося гуртом, щоб поспівати під гітару українських пісень, поспілкуватися і відпочити”, розповідають спудеї. Презентація відбудеться у приміщенні нічного клубу “L-club”. У програмі заходу театральна вистава, співання українських пісень під гітару, частування, концерт за участю різних гуртів. Усі відвідувачі зможуть придбати “Співаник Студентського братства”.

Танцювальна вистава за твором Андруховича 

28 жовтня у Київському театрі оперети відбудеться танцювальна вистава “Carpe Diem” Польського театру танцю за мотивами роману Юрія Андруховича “Дванадцять обручів”. Про це пише Gazeta.ua. Вистава “Carpe Diem” виникла у результаті взаємного натхнення  усіх її учасників: хореографа, танцівників, музикантів. Головний лейтмотив – це мить, яку неможливо  повторити чи  відтворити. Автори стверджують: “Ми хочемо зафіксувати невловимість зустрічі автора та глядача. Ділитися нашими думками та емоціями так, щоб не втратити жодного моменту. Кожен з нас відчуває по-різному, але ця інакшість не виключає спільного, діалогу, гармонії та злагоди. Ми прагнемо, схопивши день, разом з глядачами відмовитися від порожніх копій і знайти оригінали”.

Премія Нобеля для українця

Кандидатуру поета Бориса Олійника висуватимуть на Нобелівську премію у галузі літератури 2012 року. З цією ініціативою від імені громадськості виступив професор КНУ ім. Т. Шевченка Павло Рудяков. “Наша ініціатива зумовлена тим, що творчість Олійника як поетичне, естетичне явище відповідає високим критеріям премії Нобеля”, – зауважує Рудяков. 
Також він зазначив, що Україна має кілька представників від різних поколінь українських письменників, які заслуговують на висування на Нобелівську премію у цій галузі. За його словами, буде сформовано робочу групу, яка звертатиметься до авторитетних інституцій у пошуках тієї, що візьме на себе почесну місію висунути кандидатуру Бориса Олійника на здобуття нагороди.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8620 / 1.55MB / SQL:{query_count}