Танок пристрасті!

У Львові тривають покази першого у світі артхаузного фільму в 3D

У Львові тривають покази першого у світі артхаузного фільму в 3D

 
 
 “Піна: танець пристрасті” – це фільм про всесвітньо відому німецьку танцівницю і хореографа Піну Бауш. Це повнометражний танцювальний фільм у форматі 3D за участю трупи Театру танцю Піни Бауш, що вражає своєю унікальністю та експресією.
Режисером фільму став Вім Вендерс, близький друг Піни Бауш. Він двадцять п’ять років планував зняти фільм про видатну танцівницю, однак реалізувати свій план не вдавалося протягом тривалого часу. Вендерс відчував, що ще не має таких технологій, аби передати всю неймовірність мистецтва Бауш – її свободу пересування, жести, слова, музику. 
Спочатку, за задумом режисера, Піна особисто повинна була ставити запитання танцюристам, а вони жестами і рухами їй відповідати. Але сталося те, чого ніхто не очікував – у 2009-му Піна раптово померла від раку. Тільки завдяки вмовлянням трупи і фанатів Бауш Вендерс зважився відновити проект. Життєві обставини внесли свої корективи у сюжет – Вендерс сам запитував і знімав відповіді танцюристів.
Структурно стрічка побудована із танцювальних номерів та невеликих розповідей-спогадів учнів Піни. У фільмі глядач знайомиться з найбільш відомими танцювальними виставами Бауш. Повнометражка складається з чотирьох найголовніших постановок, які вона встигла відібрати для цього проекту: “Кафе Мюллер”, “Весна священна”, “Повний місяць”, “Контактхоф”. Незважаючи на те, що Піну у фільмі майже не показують, глядач все ж має можливість без слів пізнати видатну німкеню, зрозуміти її як людину й танцівницю, зазирнути у її внутрішній світ. “Слова можуть дуже легко заплутати. Тоді на допомогу приходить танець”, – вважала Бауш. Вона навчала своїх учнів справжнього танцю – мови тіла, якою людина може говорити. “Піна хотіла видобути із нас усе найкраще і зазирнути у душу кожного із нас”, – згадують у фільмі танцівники із трупи Бауш.
У танцях Піни важлива навіть найменша деталь. Ідеї постановок просто вражали. Наприклад, танець із столом та чотирма стільцями. Здавалося б, нічого особливого, звичайні побутові предмети. Та під час танцю розумієш, що без цих речей просто не обійтися, бо вони є невід’ємною частиною цілісної композиції. 
Бувають такі ситуації, що змушують людину заніміти. Такими були й танці на екрані. Мимоволі спостерігаючи за глядачами в кінозалі, помітила їхнє зацікавлення і захоплення роботою танцівників. “Фільм просто чудовий! Протягом цілого сеансу не могла відірвати погляд! Раджу подивитися усім шанувальникам танцю та й не тільки. Переконана, цей фільм приведе вас до цілковитого захоплення, бо справжнє мистецтво не може залишити байдужим!” – поділилася своїми враженнями Зоряна, яка прийшла на показ зі своїм другом.
Поціновувачі прекрасного танцю та акторської гри можуть переглянути цей фільм у “Кінг Кроссі” до 2 жовтня у “Планеті кіно”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8406 / 1.55MB / SQL:{query_count}