“Вільному – воля” без кальки

Михайло Галущак, голова оргкомітету фестивалю, про дійство та його родзинки. 23 – 24 липня уперше на Миколаївщині у селі Тростянець відбудеться відпочинково-літературний фестиваль “Вільному – воля”.

Михайло Галущак, голова оргкомітету фестивалю, про дійство та його родзинки  
23 – 24 липня уперше на Миколаївщині у селі Тростянець відбудеться відпочинково-літературний фестиваль “Вільному – воля”. Учасників фесту чекають різнопланові події, конкурси, які стосуються не лише письменництва, а й самобутніх частувань, козацьких забав, ватри. Організатори фестивалю очікують близько двох-трьох тисяч гостей.  До того ж свято планують проводити традиційно. Про це та інше “Пошта” дізнавалася у голови оргкомітету фестивалю, депутата Миколаївської районної ради Михайла Галущака.
– Пане Михайле, як виникла ідея проведення фестивалю?
– Доволі спонтанно. Упродовж останніх п’яти років у Миколаєві відбуваються книжкові форуми, куди приїжджають гості та учасники з усієї держави. До речі, аналогу дійства такого масштабу в райцентрах України немає. І ось близько двох місяців тому ми з Любов’ю Хомчак (організатором миколаївських “Книжкових толок”) подумали, а чому б не перенести літературне свято на природу. Довго обговорювали, як і куди, поки не вирішили, що передостання неділя липня у нашій “маленькій Швейцарії” ( як називають цю мальовничу місцину місцеві жителі) – саме те, що треба. Озеро, джерело, сосновий ліс довкола – чого ще бажати, аби підсилити духовне середовище навколо друкованого художнього слова?
– А чому “Вільному – воля”?
– Підшукуючи назву для фестивалю, ми намагалися пов’язати її з місцевістю. Озеро “Барбара” подекуди ще називають “Волею”, оскільки воно розташоване поблизу однойменного селища. Проте, якщо розглядати саме поєднання слів “Вільному – воля”, то тут ми намагалися акцентувати на  актуальних питаннях сьогодення й окреслити атмосферу, якої очікуємо на святі. У сучасному аморальному, несправедливому суспільстві доволі важко не стати сірою масою, зберегти ідентичність і протистояти течії, яка несе у безодню нескінченних проблем, стресів та буднів. Тому, організовуючи такі заходи, намагаємося гуртувати і відомих, і маловідомих людей пера, слова і музики, саме яким і призначено рвати сірі тенета буденності. Тож, думаю, без волі гості від нас не поїдуть.
– Яку підготували програму?
– Насичену. Адже приїде понад шістдесят письменників, видавців і бардів з усієї України. Море вражень та позитивних емоцій у перший день дійства даруватимуть книговидавці та письменники Володимир Лис, Галина Вдовиченко, Галина Пагутяк, Ірина Фаріон, Микола Посівнич, Ярослав Сватко та ін. У неділю зробимо акцент на бардівській пісні (Ліля Кобільник, Олександр Смик, Оля Садова...). Ведучим буде Микола Ханас. Упродовж фестивалю працюватиме “вільний мікрофон” – тобто свято буде не лише для гостей, а й для учасників. Протягом двох днів проводитимуться конкурси, козацькі забави, запливи на байдарках та різноманітні вишкільні майстер-класи. Для любителів футболу та волейболу вже підготували спеціальні майданчики. Увечері гостей розважатимуть  українськими танцями.
– Чи будуть якісь родзинки, сюрпризи?
– Думаю, такими можна вважати конкурси за участю понад десять команд на найкращий куліш (субота), уху (неділя) та трав’яний чай, де арбітром буде письменник Юрій Винничук. Ще одним ексклюзивом свята стануть козацькі забави, де учасникам змагань доведеться переносити з місця на місце не стандартні колоди чи камені, а мішки з продукцією Миколаївського заводу цементу та сухих будівельних сумішей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7997 / 1.56MB / SQL:{query_count}