Пам’ятник львівському Орфею

У середині жовтня у Львові планують відкрити пам’ятник композитору Володимирові Івасюку. Зараз тривають роботи з підготовки фундаменту під постамент та виготовлення самої триметрової бронзової скульптури.
Нагадаємо, виготовлення пам’ятника українському Орфею профінансує лідер гурту “Океан Ельзи”, за­сновник фонду “Люди майбутнього” Святослав Вакарчук.

У середині жовтня у Львові планують відкрити пам’ятник композитору Володимирові Івасюку. Зараз тривають роботи з підготовки фундаменту під постамент та виготовлення самої триметрової бронзової скульптури.
Нагадаємо, виготовлення пам’ятника українському Орфею профінансує лідер гурту “Океан Ельзи”, за­сновник фонду “Люди майбутнього” Святослав Вакарчук. Про бажання таким чином віддати шану Володимирові Івасюку меценат заявив ще кілька років тому під час святкування 750-річчя Львова. Після того довго шукали, де б можна було встановити пам’ятник. Врешті вирішили, що йому місце на проспекті Шевченка біля Будинку профспілок, у провулку, що веде від консерваторії до філармонії. Саме цим маршрутом часто ходив Івасюк.
– Одночасно тривають два процеси. Галицька рай­адміністрація за кошти міської ради зробить фундамент та закладе навіть не постамент, а своєрідний “дикий” камінь, на якому стоятиме скульптура. З цією метою із бюджету міста виділено 200 тис. грн, з них 20 тисяч гривень витратили на виготовлення проектної документації, решта – на фундамент, постамент та часткове перемощення площі. Також там перекладуть частину тротуарної плитки – вона відрізнятиметься від решти тротуару. Паралельно скульптор Сергій Олешко працює над виготовленням бронзової фігури пісняра. Коштуватиме вона також приблизно 200 тис. грн. Її створення фінансуватиме Святослав Вакарчук. Якщо процеси триватимуть безперебійно, то в другій половині жовтня ми відкриємо пам’ятник, – зазначив Василь Косів, заступник міського голови Львова з гуманітарних питань.
Чиновник додав, що дата відкриття може змінюватися, оскільки важить не на швидкості, а на якості.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7582 / 1.54MB / SQL:{query_count}