ART-новини: телеграф

“Щастя моє” взяло “Золоте гроно”. “Акумулятор” заряджатимуть Жадан, Поваляєва, Ушкало. Орден Почесного легіону для Лайзи Мінеллі

“Щастя моє” взяло “Золоте гроно”

Фільм українського режисера Сергія Лозниці “Щастя моє” переміг на польському кінофестивалі “Любуське кіноліто” й здобув головний приз – “Золоте гроно”. Цей фестиваль відбувся у Лагуві (Польща) уже сороковий раз. За інформацією прес-служби SOTA Cinema Group, вердикт суддівське журі оголосило на церемонії закриття фестивалю. Крім ігрового дебюту документаліста Сергія Лозниці, в основній конкурсній програмі повнометражних картин були представлені ще 13 фільмів виробництва Польщі, Угорщини, Чехії, Словаччини, Швеції, Австрії, Німеччини, Аргентини, Нідерландів, Литви. Основними конкурентами Лозниці, які поділили друге і третє місця, були відомі польські кінорежисери Антоній Краузе з фільмом “Czarny czwartek” (“Чорний четвер”) і Лєх Маєвскі з фільмом “Mlyn i krzyz” (“Млин і хрест”). У рамках 40-го “Любуського кіноліта”, який є кіноконкурсом Східної та Центральної Європи і націлений на популяризацію фільмів саме цього регіону, також була представлена конкурсна програма документального кіно і короткого метра. В обох програмах була заявлена і наша держава.

“Акумулятор” заряджатимуть Жадан, Поваляєва, Ушкалов

26 – 28 серпня в Харкові відбудеться фестиваль екологічної урбаністики “Акумулятор”, який мають намір зробити щорічним. Присвячений проблемам міського розвитку та культурного співіснування, а також тим трансформаціям, що відбуваються у сучасних мегаполісах, фестиваль є своєрідним продовженням німецько-українського проекту “Вулиця ігор – ігри на вулиці”, який у жовтні минулого року реалізував Гете-інститут. Організатори “Акумулятора” вважають проведення такої акції саме у Харкові цілком логічним через те, що це місто поєднало в собі потужні індустріальні зони і численні архітектурні пам’ятки, море зелені й екологічно проблемні райони. На фестивалі йтиметься про важливі проблеми життя та повноцінного культурного існування східноукраїнського мегаполіса за допомогою мистецтва – музики, літератури, фотографії, живопису. Учасники фестивалю – письменники, художники та музиканти з України, Білорусі, Росії, Польщі та Німеччини. Детальна програма з’явиться наприкінці липня, але вже сьогодні відомо, що участь в акції візьмуть музичні гурти “Оркестр Че”, “Собаки в космосі”, “Папа Карло”, “Ойра”, “Світер”, “Creamwave”, а також письменники Сергій Жадан, Юрій Іздрик, Світлана Поваляєва, Павло Коробчук, Дмитро Лазуткін, Олександр Ірванець, Анастасія Афанасьєва, Олександр Кабанов, Сашко Ушкалов, Андрей Хадановіч та Ігор Сід.

Орден Почесного легіону для Лайзи Мінеллі

Актриса і співачка Лайза Мінеллі стала офіцером  французького ордену Почесного легіону. Нагороду їй вручив міністр культури Франції Фредерік Міттеран. У своїй вітальній промові він назвав Мінеллі “богинею мюзик-холу”. “Ми любимо вас. Бо ви робите наше життя кращим. Достатньо почути ваш голос – і уявляєш собі Нью-Йорк – місто, яке ніколи не спить. Достатньо побачити ваші очі – і уявляєш вогні Бродвею. Кожна ваша пісня – це гімн життю і свободі”, – сказав міністр. На даний момент Лайза Мінеллі перебуває у Європі у рамках свого міжнародного турне. Не так давно 65-літня актриса випустила новий компакт-диск “Зізнання”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8285 / 1.55MB / SQL:{query_count}