Оповитий легендами Підкамінь чекає на тебе!

Традиційно у липні львів’яни та гості міста відвідують мальовниче село Підкамінь, що на Бродівщині. Цьогоріч етнофестиваль, який відбудеться 22 – 24 липня, святкуватиме п’ятиріччя.  До фестивалю залишилось зовсім небагато. Тож організаційні питання вирішуються за короткий час.

Традиційно у липні львів’яни та гості міста відвідують мальовниче село Підкамінь, що на Бродівщині. Цьогоріч етнофестиваль, який відбудеться 22 – 24 липня, святкуватиме п’ятиріччя.  До фестивалю залишилось зовсім небагато. Тож організаційні питання вирішуються за короткий час. Організатори святкування активно вдосконалюють усі технічні дрібниці, аби досягти максимальної зручності для учасників. Зокрема, біля сцени розміщують два великі екрани, яких досі не було на фесті. Сцена буде більшою, тож на ній зможуть виступати і народні колективи. Відкриття фестивалю відбуватиметься вперше на великій сцені. Про це “Пошті” повідомив співголова громадського оргкомітету фестивалю “Підкамінь-2011” Олександр Ганущин.
У концертній програмі цьогоріч братимуть участь цікаві та популярні українські фолькові гурти. Зокрема, у п’ятницю ввечері виступлять: “Верлібена” (Сімферополь), “АтмАсфера” (Київ), “ТаРУТА” (Київ), “Дримба Да Дзиґа” (Київ), “Тінь Сонця” (Київ). У суботу виступатимуть: “Називний відмінок” (Тернопіль), “Ренесанс” (Ірпінь), “Бандур Бенд” (Харків), “КораЛЛі” (Івано-Франківськ), “Русичі” (Білгород-Дністровський), “Гайдамаки” (Київ). Неділя подарує учасникам фестивалю неповторну музику львівських виконавців: “Оратанії”, Теодора Кукурудзи, Остапа Стахіва, Тараса Курчика.  Також гості зможуть почути гурти “Кому Вниз”, “Шосте чуття”, “Веремій”, “Чумацький Шлях”, “PanKe Shava”, “Otava”, “НаВиворіт”, “Тарасова ніч”, “30 паралель”, “Домра”, “Широкий лан”, “Стихія”, “2 поверх”, “Крапка”, “Камо грядеши”, “Кам’яний гість”, “Іванна Нечай”, “ЕтноТрансБенд ДЗЕНЬ”, “Illaria”. На жаль, гурт “ВВ” не завітає на “Підкамінь-2011”.


На учасників фестивалю чекають різноманітні забави та атракції. За словами виконавчого директора фестивалю Олега Ковальчука, на полі організують  “дитячу кімнату”. Через озеро буде переправа та атракція з надувними водними м’ячами заввишки, як люди. Родзинкою забав уже традиційно буде футбол на болоті. У програму розваг для дорослих входить пейнбол, футбольні та волейбольні матчі, тир, козацькі забави. У рамках фестивалю щоденно відбуватимуться майстер-класи, презентації сільських рад Бродівського району, виставки, ярмарок, караоке.
“Підкамінь-2011” стане також знаменною датою у житті молодят. Адже саме 23 липня місцеві жителі святкуватимуть весілля у Підкамені. Це дійство входить у програму фестивалю, адже демонструватиме український обряд весілля.
Традиційно чотири роки поспіль фестиваль “Підкамінь” щодня завершується молитвою. Не винятком буде і ювілейний фест. До того ж, в неділю відбудеться літургія на фестивальному полі та у монастирі за участі греко-католицької та православної автокефальної церков. Приїдуть і владики двох церков.
За словами Олександра Ганущина, дрес-код фестивалю – вхід у вишиванці – залишається. Три дні у наметовому містечку обійдуться у 30 грн, плата за паркування авто – 10 грн за добу. Вода буде безкоштовно. Частина туалетів, які є у наметовому містечку, залишається безплатною. А ось за туалети біля сцени доведеться платити. Від біотуалетів довелося відмовитись, бо це досить дорого. Символічна ціна душу – 5 грн.
Але найголовніша новація полягає у відсутності міцних алкогольних напоїв на території фестивального поля і селища Підкамінь. У продажі залишиться пиво. Це важливий крок в історії фестивалів, адже зловживання алкоголем більше не буде проблемою “Підкаменя”.
Цьогоріч до виконання технічних послуг, зокрема розмітки поля, чергування біля входу, прибирання території, долучено 30-35 волонтерів, учасників молодіжного громадського об’єднання “Молодий Народний Рух”, які працюватимуть і готуватимуть фестивальне поле уже з початку наступного тижня.
Тож гостинні організатори запрошують усіх на святкування довгоочікуваного фестивалю, а оповитий легендами Підкамінь чекає на кожного!
Львів – Підкамінь – Львів

ДОВІДКА:

За повір’ями, назва села походить від велетенського каменя, який височіє над селищем і є візитівкою цієї місцевості. Історія розповідає, що ще з періоду Висоцької культури і аж до часів Київської Русі довкола каменя виникали довготривалі поселення. Перша писемна згадка про Підкамінь походить з 1441 р., коли містечко було віддано у володіння Петра Цебровського. У 1464 р. цей дідич заснував тут домініканський монастир, якому у XVII – XVIII ст. судилось стати одним із найвизначніших релігійних центрів Речі Посполитої.
У 1785 р. тут було 381 будинків, у яких проживав 2461 мешканець. У 1880 р. в Підкамені було 3199 жителів. Місцеве населення займалось рільництвом, торгівлею, рукодільним промислом. Із розвитком національної свідомості в Підкамені засновано товариства “Просвіта”, “Сокіл”, “Січ”, кредитне товариство “Руський народний дім”. В 1933 р. збудовано Український народний дім. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7982 / 1.59MB / SQL:{query_count}