ART-новини: телеграф

У Черкасах переміг велосипедист. Національна історична бібліотека створила перший електронний каталог. Супермен стане “Людиною зі сталі”

У Черкасах переміг велосипедист

У Черкасах завершився IV фестиваль кам’яних скульптур “Живий камінь”, приурочений до Євро-2012. Переможницею фестивалю стала майстриня із Польщі Анна Росінська, яка вирізьбила скульптуру велосипедиста, інформує УНІАН. Друге місце посів художник з Полтави Сергій Олешко з роботою ”Борці”, а третє – киянин Олександр Кутовий, скульптура якого називається ”Весляр”. Приз глядацьких симпатій дістався черкащанину Миколі Дзеціне за роботу ”Гімнастка”. Нагадаємо, що IV фестиваль кам’яної скульптури ”Живий камінь” відбувався у Черкасах протягом серпня. Над скульптурами працювали десять художників з України та Польщі. Створені на фестивалі скульптури розмістять на території дитячо-юнацьких спортивних шкіл та на вулицях міста. Попередніми темами фестивалів кам’яних скульптур в Черкасах були “Кам’яні фонтани”, козацька та етнотематика і тема кохання.

Національна історична бібліотека створила перший електронний каталог

Перший електронний каталог книжок створили в Національній історичній бібліотеці України, відсканувавши понад 500 тисяч формулярів із назвами видань та адресою бібліотеки, де їх можна знайти. Як інформує “5 канал”, у такий спосіб науковці хочуть зберегти дані, які вже понад вісімдесят років архівують тільки на папері. Користуватися електронним каталогом можуть усі охочі. Інформацію розмістили на сайті Національної історичної бібліотеки. Однак замовити книгу для читального залу інтернетом ще не можна – науковці лише розробляють цю опцію. Також планують відсканувати та розмістити на сайті рідкісні стародруки, яким вже понад 500 років.

Супермен стане “Людиною зі сталі”

Кінокомпанія “Warner Brothers” і “DC Entertainment” оголосили про набір статистів для зйомок нового фільму про Супермена “Людина зі сталі”, режисером якого  стане Зак Снайдер, повідомляє lenta, посилаючись на Comis Book Movie.com. В оголошенні також зазначено короткий сюжет майбутньої стрічки, яка має вийти у прокат у  червні 2013 року. Зокрема, у новому фільмі Снайдер по-своєму розповість історію становлення Супермена, в образ якого перевтілиться актор Генрі Кевілл. Правда, від стрічки, зйомки якої відбуватимуться у Канаді, не варто очікувати чогось незвичайного або нового. Усі герої знайомі глядачеві за попередніми картинами про головного американського супергероя. Згідно з синопсисом стрічки, молодий журналіст Кларк Кент, що завдяки своєму інопланетному походженню має надлюдські здібності, перейматиметься сакраментальним питанням “Що я тут роблю?”. За сюжетом йому належить зрозуміти, що виняткові здібності ведуть до ухвалення важких рішень, особливо коли світові загрожує смертельна небезпека. “Чи спрямує він свої здібності на підтримання миру на Землі, чи почне розділяти й володарювати? Кларку належить стати супергероєм, Суперменом, – не лише оплотом надії для всього світу, а й захисником тих, кого він любить”, – сказано в оголошенні. Головні ролі, крім Кевілла, у новому фільмі зіграють Емі Адамс (вона отримала роль колеги й подруги головного героя), Майкл Шеннон (лиходій генерал Зод) і Лоуренс Фішберн (головний редактор видання “Daily Planet”, в якому працює Кларк Кент). Також у фільмі Снайдера з’являться Даян Лейн, Кевін Костнер і Рассел Кроу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8590 / 1.56MB / SQL:{query_count}