Емоційно, талановито, винахідливо…

У Львівському палаці мистецтв – “Генофонд. Пінакотека”

У Львівському палаці мистецтв – “Генофонд. Пінакотека”
Сучасне українське мистецтво відрізняється від того, яке нині твориться у Росії, Польщі чи Литві – переконаний колишній учасник групи “Океан Ельзи”, а нині  власник і куратор арт-центру “Я Галерея” Павло Гудімов, який днями презентував у залах Львівського палацу мистецтв виставку “Генофонд. Пінакотека”. А відтак нічого дивного, що нас визнають за кордоном як таких, що творять одне із найцікавіших мистецтв на теренах Східної Європи.
У цьому Павло Гудімов зайвий раз переконався ще й тоді, коли представляв у Вільнюсі, зокрема у виставковому центрі Вільнюської академії мистецтв “Titanikas”, результати проекту “Генофонд”, що стартував ще у січні минулого року. Мова не лише про презентацію творчості молодих митців, а й про те, як ці митці вміють співпрацювати  у межах тієї чи іншої ідеї. Адже Павло Гудімов не просто відвів собі роль каталогізатора тих чи інших задумів, а й активно творчо працював із кожним художником і як друг, і як рецензент, і як учитель. Свого часу випускник Львівського лісотехнічного університету за спеціальністю “ландшафтна  архітектура” (який переконаний – “наше все” – не нафта, не транзит газу чи щось там іще, а саме культура) поставив собі за мету пояснювати та демонструвати, що в нашій державі достойне молоде мистецтво реально присутнє. І то таке, що здатне інтригувати Європу і світ, але воно часто-густо потребує тієї чи іншої підтримки.
Як Павло Гудімов зауважив на відкритті виставки у Львові, більшість програм для митців в Україні – конкурси. А він разом зі своїми однодумцями вирішив від них відмовитися і зробити своєрідний проект-дослідження, основним вислідом якого для кожного митця мала стати його персональна виставка у стінах арт-центру “Я Галерея”. Однак згодом вирішили не обмежуватися персональним проектом і поставили планку вище. Адже “часто персональний проект виглядає досить цікавим завдяки відсутності порівняльного аналізу. В груповому ж проекті всі роботи повинні взаємодіяти між собою, – акцентує куратор. – Тому цьогоріч стартував проект “Генофонд. Пінакотека”. Назва зародилася після відвідин трьох пінакотек у Мюнхені. Неймовірно цікаво спостерігати, як нове покоління художників знаходить опору в класичному європейському мистецтві, українській традиції і оперує мовою, зрозумілою у глобальному світі. Відтак основними складовими нашої “Пінакотеки” стали  емоційність, талант, винахідливість, сексуальність. А “Пінакотека” – це фактично музей”.
Інакше кажучи, дванадцять художників з різних куточків України (а саме – Олег Грищенко, Юрій Денисенков, Андрій Дудченко, Добриня Іванов, Микита Кравцов, Юрій Кузьменко, Антон Логов, Ніна Мурашкіна, Садан, Володимир Стецькович, Світлана Струк та Руслан Тремба) показують роботи атракційні, однак варті, аби імена їхніх авторів запам’ятати.
У Львові цей проект можна буде оглядати тільки до 14 серпня. А після нас його у дещо видозміненому варіанті повезуть до Дніпропетровська.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7629 / 1.56MB / SQL:{query_count}