ТАМ цікаво – як завше

З 28 серпня до 4 вересня у Львові – Тиждень актуального мистецтв

Сказати, що більшість львів’ян недоїдали-недопивали, аби тільки мати можливість бути свідками Тижня актуального мистецтва, – збрехати. 

З 28 серпня до 4 вересня у Львові – Тиждень актуального мистецтва

 

Сказати, що більшість львів’ян недоїдали-недопивали, аби тільки мати можливість бути свідками Тижня актуального мистецтва, – збрехати. Насправді це дійство (яке цього року у нашому місті відбудеться уже вчетверте), попри свою унікальність у мистецькому житті України, – свідомості пересічного українця, на жаль,  не заполонило. Як подекуди і свідомості непересічного – також. 

Однак організатори – галерея “Дзиґа” в особі її мистецького куратора художника Володимира Кауфмана та Інститут актуального мистецтва – таки зуміли завоювати як авторитет у зацікавлених колах, так і утвердитися на думці, що те, що роблять, – немарно. Спробувавши створити фестиваль, який, за можливістю, обіймав би всі жанри актуального мистецтва, а відтак презентував би нові технології втілення творчих ідей, його ініціатори зробили надважливе – зактуалізували культурне життя міста, дозволивши найцікавішим вітчизняним художникам зустрітися в один час і в одному місті і побачити, а  де вони в актуальному мистецтві світу.

Говоримо про Тиждень актуального мистецтва саме зараз через те, що він стартує 28 серпня, але цього разу дещо в іншому форматі. Ще після завершення минулорічного Тижня організатори вирішили перетворити його у бієнале через те, що авторські проекти потребують як якісного опрацювання, так і якісного відбору. Інакше кажучи, року для цього замало. Однак самодостатні фести, що проводились у рамках Тижня, ніхто не скасовував. А тому “Дні мистецтва перформансу у Львові” та “MediaDepo” пройдуть, як завше, умістившись цього року у часовий відрізок від 28 серпня до 4 вересня.

Як інформує “Дзиґа”, на “Днях мистецтва перформансу у Львові” уже традиційно діятиме Школа перформансу (на участь у якій зголосилися 30 учасників, хоча реєстрація триває) під орудою відомого польського митця Януша Балдиґи. А до самого заходу як куратор долучиться Тамара Рабан з Ізраїлю, разом з якою на наш фест приїдуть відомі ізраїльські перфомери Яаків Хейфец, Бені Корі та Кінерет Макс.  А “MediaDepo”  традиційно куруватиме Богдан Шумилович, за словами якого, цьогорічна увага підвладного йому дійства буде зосереджена на 50-річчі польоту людини в космос та 25-річчі від дня Чорнобильської трагедії. Інакше кажучи, учасники досліджуватимуть, коли мистецтво встигло “одружитися” з технікою, чому цей “шлюб” має песимістичні та апокаліптичні риси і що нас так лякає в технологічному поступі”.

 

Програма блок-фестивалів “Дні мистецтва перформансу у Львові”  та “MediaDepo”

28 серпня, неділя

19.00 – “MediaDepo”

Відкриття інсталяцій у Музеї ідей (вул. Валова, 18а)

Виклад Богдана Шумиловича “Чому страждає Прометей?”

Перегляд відеоробіт британських медіахудожників Semiconductor.

29 серпня, понеділок

16.00 – Авторські проекти під час “Днів мистецтва перформансу у Львові” (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Перформанс та інсталяція від Влодка Кауфмана. Живопис Олега Сусленка.

21.00 – “MediaDepo”

Проект “Тамагочі” від Аліни Якубенко.

30 серпня, вівторок

20.00 – “Дні мистецтва перформансу у Львові” (Фотоклуб “Ч/Б. 5x5”, пл. Коліївщини, 2).

Фотовиставка “5 перформансів + 5перформансів”. Курують Влодко Кауфман та Костя Смолянінов.

21.00 – “MediaDepo”.

Проект “Movement” від Дениса Селівнова.

31 серпня, середа

“Дні мистецтва перформансу у Львові”

17.00 – авторські проекти Сергія Радкевича, Ярослава Футимського, Євгена Самборського в галереї “Дзиґа” (вул. Вірменська, 35).

20.00 – зустріч всіх учасників фестивалю (“Дзиґа”, вул. Вірменська, 35).

21.00 – Іздрик представляє. Синтетичний флеш-моб “Зараженіє Самборського”.

dramTИатр, Євген Самборський

22.00 – “UBIK Art strit project” (територія, дотична до МО “Дзиґа” та Домініканського собору, вул. Вірменська, 35 – пл. Музейна, 1).

Група “Убік”, Ярослав Коломійчук, Віктор Харкевіч.

1 вересня, четвер

“Дні мистецтва перформансу у Львові”

10.00 – 14.00 – Школа перформансу. Лекції та майстер-класи (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Ведуть Януш Балдиґа та Вальдеар Татарчук.

16.00 – 18.00 – перформанси у Палаці мистецтв від Тамари Рабан (Ізраїль), Василя Бажая (Україна), Михайла Барабаша (Україна), Мирослава Вайди (Україна).

21.00 – “MediaDepo”

Ars Elektronica – найкращі твори фестивалю.

2 вересня, п’ятниця

“Дні мистецтва перформансу у Львові”

10.00 – 14.00 – Школа перформансу. Лекції та майстер-класи (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Ведуть Януш Балдиґа та Вальдеар Татарчук.

Представлення ізраїльського фестивалю мистецтва перформансу “ZAZ” від Тамари Рабан (Ізраїль).

16.00 – 18.00 – перформанси у Палаці мистецтв від “Сініх носов” з Росії, Влодка Кауфмана (Україна), Йоана Оґродніка (Польща), Бені Корі (Ізраїль).

21.00 – “MediaDepo” (Музей ідей, вул. Валова, 18а).

Представлення відео-творів цьогорічного польського фестивалю WRO від Аґнєшки Кубіцкої.

3 вересня, субота

“Дні мистецтва перформансу у Львові”

10.00 – 14.00 – Школа перформансу. Лекції та майстер-класи (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Ведуть Януш Балдиґа та Вальдеар Татарчук.

16.00 – 18.00 – перформанси у Палаці мистецтв від Яаківа Хейфеца (Ізраїль), Міхала Діаковскі (Польща), Сильвестра Пясецкі (Польща), Кінерет Макс (Ізраїль), Володимира Топія (Україна).

19.00 – обговорення фестивалю “Дні мистецтва перформансу у Львові” у Музеї ідей (вул. Валова, 18а).

21.00 – “MediaDepo” (“Дзиґа”, вул. Вірменська, 35).

Прем’єра проекту Павела Яніцкі (Польща) “EU Trancer” (аудіо-візуальний перформанс) за участі саксофоніста Михайла Балоги (Україна).

4 вересня, неділя

“Дні мистецтва перформансу у Львові”

12.00 – Школа перформансу. Лекції та майстер-класи (Львівський палац мистецтв, вул. Коперника, 17). Ведуть Януш Балдиґа (Польща) і Вальдемар Татарчук (Польща). Представлення учнями школи своїх ідей.

16.00 – “MediaDepo” (Центр міської історії Центрально-Східної Європи, вул. Акад. Богомольця, 6).

Майстер-клас від Павела Яніцкі (Польща) з використанням програм для створення мистецтва.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7548 / 1.61MB / SQL:{query_count}