Печерне місто Чуфут-Кале

Мандруючи до Ханського палацу в Бахчисараї, згодом неодмінно варто   відвідати печерне місто Чуфут-Кале, що за 3 км на схід від міста. Не пошкодуєте – тутешні пейзажі вражають! Чуфут-Кале – зруйноване середньовічне місто-фортеця в гірському регіоні Криму.Мандруючи до Ханського палацу в Бахчисараї, згодом неодмінно варто   відвідати печерне місто Чуфут-Кале, що за 3 км на схід від міста. Не пошкодуєте – тутешні пейзажі вражають! Чуфут-Кале – зруйноване середньовічне місто-фортеця в гірському регіоні Криму. Це одна з найкраще збережених пам'яток раннього і пізнього середньовіччя Криму. Висота плато, на якому розташоване печерне місто, над рівнем моря – 540 м, але підйом туристи долають досить легко.

Нині, коли від забудови міста майже нічого не залишилося, на території Чуфут-Кале добре простежується вуличне планування, міські квартали. Археологічні дослідження свідчать, що вже в VI ст. тут були поселення аланів, які займалися скотарством. Трохи пізніше на гірському плато виникло укріплення. Господарські печери, вирубані в горі, добре збереглися досі.

Як розповідають екскурсоводи, головні події в історії печерного городища розгорталися за часів боротьби за владу між кримськими та золотоординськими ханами. Місцеві правителі намагалися вибороти незалежність від правлячої верхівки Золотої Орди. У ті часи могутнє укріплене місто, що стало татарською фортецею, мало назву Кирк-Ор.
Так, тут розташував свою ставку претендент на трон самостійного Кримського ханства Хаджи-Девлет-Гірей, родоначальник славетної династії Гіреїв… А в XIV-XVII ст. в місті разом із кримськими татарами жили караїми, греки та вірмени, які займалися ремеслом та торгівлею.

До нині тут збереглися численні печери, мавзолей дочки ординського хана Тохтамиша Джанике, два караїмські храми (кенаси). У східній частині був монетний двір, де за часів ханства карбували кримські монети, і чимало житлових будинків. Від укріплення фортеці залишилися фрагменти найбільш давнього середнього муру (X ст.) з рештками південної башти та в'їзної брами. Підземна ж частина представлена чималою кількістю старих печер, а також приміщеннями господарського призначення.  

Зі слів екскурсоводів, із 16 печерних міст Криму Чуфут-Кале залишався населеним найдовше за інших – останні мешканці покинули місто-фортецю у середині ХІХ ст.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7734 / 1.55MB / SQL:{query_count}