“Славське Рок” під гаслом “Я люблю Карпати”

Цими вихідними у смт Славське Сколівського району відбувся V Міжнародний фестиваль “Славське Рок – 2011”. Цьогорічний захід минув під гаслом “Я люблю Карпати”.

Цими вихідними у смт Славське Сколівського району відбувся V Міжнародний фестиваль “Славське Рок – 2011”. Цьогорічний захід минув під гаслом “Я люблю Карпати”.
Усі до Славського
Організатори “Славське Рок” ще до початку відкриття фестивалю отримали 185 заявок на участь від молодих та досвідчених українських і закордонних гуртів. У результаті в ювілейному фестивалі взяли участь понад 20 гуртів з України та з-за кордону. Упродовж трьох днів у Карпатах лунав справжній рок від гуртів “Тартак”, “Піккардійська Терція”, “Гайдамаки”, “Los Colorados”, “Jack O’Lantern”, “WashingTones”, “Трутні”, “Dritte Wahl”, “Animals' Session”, “Гапочка”, “Ніагара”, “Тринадцять”, “SWEETLO”, “Медовий полин”, “Minamorali”, “Недаремно” тощо.
Акцент зробили на музичній програмі, але водночас не менше уваги було приділено мистецькій, екологічній та спортивній складовим. За словами засновника фестивалю Сергія Харчука, ювілейний фестиваль узагальнив усе найкраще, що було напрацьовано упродовж попередніх чотирьох років.
Музична програма була представлена двома сценами – денною та вечірньою. Кому ж не надто було цікаво на концерті, мали змогу погасати Карпатами велосипедом, ще хтось купався в річці Опір, інші бешкетували з друзями, а хтось робив мотанки чи розмальовував один одного фарбою.
“Гайдамаки” –
the best
За три дні фестивалю найударнішою виявилася субота. Закривав вечірню сцену гурт “Гайдамаки”. Під його запальні співи, інтелектуальну етносистему, синтез сучасного року, панку, ска, глибинних скарбів української та балканської музики молодь відривалася наповну. “Другий день фестивалю – субота – найударніший за весь фестиваль. Акцент зробили тому, що у п’ятницю не всі мають змогу доїхати у Славське, а в останній день багатьом час роз’їжджатися, – розповів “Пошті” організатор фестивалю Сергій Харчук. – Наступного року, можливо, відбудуться певні зміни у програмі. Задумуємося над тим, щоб відмовитися від п’ятниці, а в неділю виступи розпочинати і, відповідно, завершувати дещо швидше, аби люди мали змогу дослухати останнього виконавця”. Усе, за словами Сергія Харчука, впирається у гроші. “Якщо буде можливість, на фестивалі діятимуть не дві, а три сцени для кожної аудиторії”, – додав він.
Фестиваль уже вкотре відбувався за принципом самоокупності, адже немає ні бюджетної підтримки, ні мегаспонсорів. Щоб “потусуватись” на фестивалі, потрібно було й заплатити. “Вхід на триденний фестиваль коштував 100 грн. За один день ми просили 50 грн, – продовжує Сергій Харчук. – Щороку ми втрачаємо потенційні надходження через те, що значна частина відвідувачів все ж хоче пройти на фестиваль безкоштовно, не заплативши жодної копійки. За кордоном до цього б поставилися дуже жорстко, а ми залишаємося оптимістами та розповідаємо людям, що так робити не можна”.
Дощі над Славським
Ще перед початком фестивалю організатори закликали гостей заходу взяти зі собою парасолі, гумові чоботи та теплий одяг, оскільки може дощити. Так і було – якщо у перший день погода ще сприяла гарному відпочинку, то в суботу все більше насувалися хмари, а в неділю падав дощ.
Кожен з відвідувачів зміг обрати для себе проживання на будь-який смак – від готелів до кемпінгів та наметового містечка. Молодь здебільшого обирала останнє. Ті ж, хто не взяв зі собою відповідного спорядження, винаймали його. “Багато людей приїхали без наметів та спальників. Для них ми підготували все необхідне. Звісно, за гроші – від 40 грн за добу”, – зазначила “Пошті” організатор наметового містечка з Києва Оля.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7560 / 1.58MB / SQL:{query_count}