День незалежності святкуватимуть п’ять днів

На День незалежності львів’янам обіцяють відразу п’ять днів забав – із 20 по 24 серпня

Як розповів начальник управління культури Львівської міської ради Андрій Вороновський, бюджет цьогорічного святкування невеликий, однак це жодним чином не відіб’ється на якості заходів. “Адже місту до проведення більшості подій вдалося залучити спонсорів. А у міського бюджеті на святкування Дня незалежності передбачено 175 тис. грн”, – повідомив Андрій Вороновський. За його словами, основним майданчиком святкування буде пл. Ринок.
У суботу, 20 серпня, святкування розпочнуться з Міжнародного фестивалю фольклору “Етновир”. Цьогоріч на ньому львів’яни та гості міста ознайомляться з традиційними танцями та співами Італії, Франції, Греції, країни Басків та Бургундії. Він триватиме п’ять днів і надасть можливість усім відвідувачам довідатися частини іншої етнічної культури. На стадіоні “Юність”, у Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького, заплановано матч чемпіонату Європи з регбі між збірними України та Румунії.
У неділю, 21 серпня, пл. Ринок заполонять дитячі голоси – тут виступатимуть дитячі колективи. Особливої уваги гостей та львів’ян заслуговуватиме міжнародний кінофестиваль незалежного кіно “Кінолев”, що відбуватиметься на вул. Валовій, у Музеї ідей, із 21 до 24 серпня.
– Цього року наскрізною під час фестивалю стане тема “Кіно як пропаганда”. Щодня відбуватимуться тематичні програми, що розкриватимуть ту чи іншу тему (наприклад, фашизм-антифашизм, Україна-Польща, комунізм-імперіалізм тощо) через призму полярних поглядів, втілених у картинах Олександра Довженка, Лені Рішеншталь, Анатоля Литвака та інших видатних митців, чиї роботи ідеологічно суперечливі, однак залишаються шедеврами з точки зору кіно, – розповіли організатори кінофестивалю.
У понеділок, 22 серпня, відбудеться Свято хліба на території Музею народної архітектури та побуту (вул. Чернеча гора, 1). Завершить день “Зеленофор” – молодіжний рейв-фестиваль, створений для популяризації електронної музики та її сучасних напрямів серед молоді та пропаганди здорового способу життя.
У вівторок, 23 серпня, разом з Днем незалежності Львів святкуватиме День прапора. На центральній площі міста учасники телевізійного проекту “Майданс” сформують найбільший живий прапор – у заході візьмуть участь близько 500 осіб. А для того, щоб дух свята відчувався ще більше, чотири статуї на пл. Ринок (Нептуна, Адоніса, Амфітріту, Діану) одягнуть у національні строї. Цього ж дня навпроти Парку культури та відпочинку ім. Б. Хмельницького відбуватиметься молодіжний фестиваль графіті. Темою цьогорічних зображень є національна спрямованість.
У середу, 24 серпня, відбудуться наймасовіші заходи. “Етновир” надалі дивуватиме нас етнічним особливостями, “Кінолев” захоплюватиме справжнім кіно, а на Святі хліба всі гості й далі частуватимуться запашним духмяним хлібом. Окрім того, в Музеї народної архітектури та побуту відбудеться концерт фольклорних колективів, а на подвір’ї Палацу Потоцьких (вул. Коперника, 15а) відбудеться великий симфонічний концерт на честь 20-ліття Незалежності України. Також буде підбито підсумки першого львівського фестивалю квіткових композицій “Leo Flower 2011”, який уже розпочався.
Завершиться все великим святковим концертом на пл. Ринок за участю колективів “Орфей”, “Піккардійська терція” та “Скрябін” із симфонічним оркестром.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7698 / 1.56MB / SQL:{query_count}