Барви “Діапазону”

Міжнародний фестиваль органної музики святкує п’ятиріччя

Міжнародний фестиваль органної музики святкує п’ятиріччя

Лише п’ять концертів увійдуть до програми Міжнародного фестивалю органної музики “Діапазон”, який цього року відбудеться уп’яте. Відтак із 25 червня по 17 липня у  Львівському будинку органної та камерної музики матимемо нагоду почути й відомих органістів-співвітчизників, і зарубіжних виконавців.

Зрештою, “Пошта” вже неодноразово стараннями музикознавця Лідії Мельник писала, що з усіх міст України Львів має найдавніші та найбагатші органні традиції. Зокрема, що в касових книгах, які зберігаються в Історичному архіві у Львові, згадку про першого органіста (німця Петера Енгельбрехта,  початок ХV ст.) датовано 1405 роком.  І що у нашому місті століття поспіль працювали й окремі органні майстри, і цілі фабрики. Як і те, що саме зі Львова почалось відродження органів після Другої світової війни, що  перший органний твір українського репертуару написав Микола Колесса і що епоха відродження пов’язана з іменами видатних органістів ХХ ст. – Арсенієм Котляревським та Самуїлом Дайчем.

Незважаючи на те, що органна музика в Україні є, на жаль, однією із найзанедбаніших галузей культури, засновниця та художній керівник фестивалю Ірина Цайтц не опускає рук. І програму святкування п’ятиріччя “Діапазону” вона підготувала гідну. Зокрема, розпочнеться фестиваль – що в контексті подій цього тижня дуже вагомо – 25 червня концертом відомого органіста з Єкатеринбурга Тараса Багінця – одного з найактивніших органістів Росії (хоча є українцем і випускником Харківського інституту мистецтв), який виконає твори Баха, Глазунова, Боссі, Ліста, Шостаковича і Чюрльоніса, одним із найкращих інтерпретаторів творів якого цей органіст є.

Окрім того, інформує сайт фестивалю, “Діапазон” матиме багато прихованих символів. Зокрема, у ньому  “виступатимуть виконавці, які родом з України, тут отримали музичне виховання і стали провідними солістами в інших країнах, що свідчить, з одного боку, про високий рівень музичної освіти, а з іншого – про глибоку кризу органного мистецтва в країні. По-друге, глибоко символічно те, що двоє учасників фестивалю – Т. Багінець і Р. Красновський – раніше були солістами Харківського будинку органної та камерної музики, а через рік у Харкові стане до ладу новий і найбільший орган України (фірми “Александр Шуке”, 72 регістри). Концерти цих виконавців утворять своєрідний органний міст через Львів не тільки між Сходом і Заходом, не тільки між країнами, з якими Україну єднають її вихованці, а й між двома великими містами Євро-2012, між двома колишніми столицями і між двома найбільшими органами України”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8185 / 1.55MB / SQL:{query_count}