Грузинське кіно і наша “Кров”

У Львові будуть Дні грузинського кіно

У Львові будуть Дні грузинського кіно

18 – 19 червня у Львові у кіноклубі Олега Яськіва за адресою пл. Коліївщини, 2, відбудеться фестиваль “Дні грузинського кіно”, яким завдячуємо продюсерській компанії “Kontora Pravylo”, Посольству Грузії в Україні та Грузинському національному кіноцентру.

Властиво, грузинські стрічки дивитимемося не лише у Львові. До 20-ї річниці міжнародних ділових та культурних відносин Грузії та нашої держави їх уже показали або ще покажуть у Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Запоріжжі та українській столиці зі сподіваннями, що нам справді сподобається.

А подобатися, вочевидь, є чому. Бо мова про сучасні грузинські стрічки, які були учасниками та здобували нагороди на міжнародних кінофестивалях і сьогодні дуже популярні в іноземного та грузинського глядача. Характерні особливим ставленням грузинів до людини, сповнені щирості, драматизму та глибокого розуміння світу, усі запропоновані українцям фільми відображають життя саме сучасної Грузії. А ще – є чудовою ілюстрацією до того, як швидко (так зазначено в прес-релізі показу) можна досягти зростання якісно нового кінематографа при свідомій політиці підтримки дебютного та молодого кіно.
Отже, за два вихідні маємо нагоду подивитися художні фільми 2008 – 2010 років: “Суса”, “Три будинки”, “Вуличні дні”,  а також добірку короткометражок, серед яких стрічка “Кров” молодої української режисерки  Ірини Правило, знята за оповіданням Нодара Думбадзе “Сисхлі” (“Кров”) грузинською мовою у 2010 році. Як анонсували  цей чорно-білий фільм (який є дипломною роботою Ірини Правило),  це історія “про незбагненну силу крові, про її поклик... Головний герой, 11-річний хлопчик Нодар, втрачає батьків і постає перед вибором – жити з бабусею (матір’ю мами) чи з дідусем (батьком тата). Конфлікт щирих, справжніх, люблячих сердець розв’язується природним шляхом. Шляхом взаємоповаги та захисту права

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8234 / 1.54MB / SQL:{query_count}