Мальовані голкою

Майже щороку напередодні або під великодніх свят львівська вишивальниця Марта Кулинич-Новицька тішить своїх шанувальників авторською експозицією

Майже щороку напередодні або під великодніх свят львівська вишивальниця Марта Кулинич-Новицька тішить своїх шанувальників авторською експозицією. Не зрадила себе й тепер: днями її виставку відкрили в залах Музею Олени Кульчицької.

Особливістю цьогорічного вернісажу Марти-вишивальниці, як по-родинному називають її численні колеги та друзі, стало те, що, крім вишиваних ікон, художниця демонструє авторські сорочки та рушники. Насправді, чимало можуть похвалитися своїми вишиванками від Марти Кулинич-Новицької, і кожна – неповторна. Адже створює їх для конкретної особистості, враховуючи її характер, психологічні особливості й згодом “вимальовуючи” їх на полотні.

Кілька чоловічих сорочок усі, хто прийшов до музею на відкриття виставки, зуміли оцінити на їх власниках із хору “Лемковина”, до якого віддавна належить і сама авторка, музикознавець за освітою і лемкиня за походженням. Тож невипадково в своїх роботах часто відроджує давні техніки та взори, буквально малюючи або перемальовуючи голкою забуті орнаменти або й живописні полотна.
По-особливому саме в Музеї Олени Кульчицької “зазвучала” вишивана версія “Богородиці Золотий Колос” – однієї із найвідоміших робіт славетної художниці в стилі українського модерну. Тим паче, що оригінал можна оглянути лиш поверхом нижче, в основній екcпозиції.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9222 / 1.53MB / SQL:{query_count}